Čtvrtstoletí životního prostředí samostatné České republiky

| autor: CENIA0

Čtvrtstoletí životního prostředí samostatné České republiky

Publikace prezentuje informace a data v atraktivní infografické formě a klade si za cíl oslovit širokou odbornou i laickou veřejnost.

Snahou publikace je podat obraz těchto změn v posledních 25 letech až do roku 2017, kdy se zvyšuje zájem o problematiku změny klimatu. Potvrzením tohoto jevu je i fakt, že se ČR v roce 2017 stala smluvní stranou Pařížské dohody, jejímž cílem je globálně snižovat emise skleníkových plynů a zpomalovat nárůst průměrné teploty. V publikaci je prezentováno 11 dílčích oblastí, v jejichž rámci je patrné, ve kterých oblastech se naše prostředí zlepšuje, kde vývoj stagnuje a kde se situace zhoršuje. Velmi důležitou roli hraje také efektivní vynakládání finančních prostředků, které jsou do ochrany a zlepšování životního prostředí investovány. To vše ovlivňuje kvalitu životního prostředí, která určuje kvalitu lidského života.

Více informací o publikaci najdete zde. Tisková zpráva je k dispozici zde. Pro zástupce médií bude na tiskové konferenci publikace k dispozici v tištěné podobě.

Tisková konference se uskuteční v úterý 25.6. v budově Ministerstva životního prostředí na adrese Vršovická 1442/65, 100 10 Praha. Akce se bude konat od 13:30 hodin v zasedací místnosti č. 900.

Svou účast prosím potvrďte do pondělí 24.6 na email: helena.benesova@cenia.cz