ČOV Blatná je v rekonstrukci

| zdroj: ČEVAK0

ČOV
zdroj: ilustrační foto

„Čistírna odpadních vod je na hranici své živostnosti. Proto bylo nutné přistoupit k rekonstrukci, abychom byli schopni zajistit splnění přísných limitů pro vypouštění odpadních vod s časovým předstihem,“ vysvětlil starosta Blatné, Robert Flandera.

Nově bude mimo jiné na čistírně vybudován gravitační nátok, objekt hrubého předčištění, odlehčení a podzemní čerpací stanice. Akce se dotýká i doprovodných objektů jako jsou vodovodní a areálové přípojky, oplocení, komunikace nebo sklad.

„Hlavním důvodem takto rozsáhlé rekonstrukce je navýšení kapacity splaškových vod. Nátok splaškových vod se pohybuje okolo 600 tisíc metrů krychlových za rok,“ uvedl vedoucí provozní oblasti Západ Petr Matoušek z vodohospodářské společnosti ČEVAK a. s. Doplnil, že všechny práce se dělají za běžného provozu a chod čistírny odpadních vod neomezují.

Rekonstrukce čistírny odpadních vod plně financuje vlastník vodohospodářského majetku, Město Blatná, ze svých finančních prostředků ve výši 168 mil. Kč (částka je bez platné sazby DPH).