Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Chystá se další ročník Národní ceny kvality a Národní ceny za společenskou odpovědnost organizací (CSR), související Rada kvality má nové vedení

| autor: MPO0

Chystá se další ročník Národní ceny kvality a Národní ceny za společenskou odpovědnost organizací

Předsedou Rady kvality ČR je od letošního 18. června náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce průmyslu a podnikání Eduard Muřický, 1. místopředsedou ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO Pavel Vinkler. 

„Zdravá společnost klade mimořádný důraz na kvalitu, právě kvalitní výrobky a služby podporují konkurenceschopnost. Kvalita je předpokladem udržitelného růstu, díky ní se české firmy na domácích i zahraničních trzích neztratí, ekonomika lépe prosperuje a má větší potenciál do budoucnosti. S kvalitou je neodmyslitelně spojena společenská odpovědnost (CSR), kvalitním firmám totiž není lhostejné prostředí, v kterém žijeme a snaží se ho zvelebovat s ohledem na udržitelný rozvoj, na budoucí generace,“  říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Silvana Jirotková.

Rada kvality ČR pracuje v souladu se strategickým dokumentem "Naplňování Národní politiky kvality v ČR na období 2016 – 2020", který schválila vláda. Tvoří ji odborné sekce, které se právě z pohledu kvality zabývají různými oblastmi průmyslu a podnikání, poskytují zpětnou vazbu a navrhují nová řešení. Poslední rada mimo jiné vyhodnotila, jak se tato činnost dařila v letošním 1. pololetí a projednala akce plánované na 2. pololetí 2019.

„Rada kvality aktivity firem, které s kvalitou a společenskou odpovědností souvisejí, musí co nejvíc podporovat. Proto pořádáme různé akce, jako jsou třeba semináře či konference, kde se kvalita probírá, a to včetně nejnovějších poznatků z celého světa. Kvalitní firmy rovněž oceňujeme - tradiční Národní cenou kvality a Národní cenou za CSR a jsem velice rád, že je i v letošním roce o tyto prestižní ceny mezi podnikateli a dalšími organizacemi velký zájem,“  říká předseda Rady kvality ČR a náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce průmyslu a podnikání Eduard Muřický.

„Výsledky Národní ceny ČR za CSR 2019 a Národní ceny kvality ČR 2019 odtajníme na slavnostním Galavečeru plánovaném na 26. listopad. Rád bych také upozornil na 3. ročník Národní konference CSR,kterou Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádá letos 27. listopadu,“  upřesňuje 1. místopředseda Rady kvality a ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO Pavel Vinkler.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema