Chystá se další ročník Národní ceny kvality a Národní ceny za společenskou odpovědnost organizací (CSR), související Rada kvality má nové vedení

| autor: MPO0

Předsedou Rady kvality ČR je od letošního 18. června náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce průmyslu a podnikání Eduard Muřický, 1. místopředsedou ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO Pavel Vinkler.

„Zdravá společnost klade mimořádný důraz na kvalitu, právě kvalitní výrobky a služby podporují konkurenceschopnost. Kvalita je předpokladem udržitelného růstu, díky ní se české firmy na domácích i zahraničních trzích neztratí, ekonomika lépe prosperuje a má větší potenciál do budoucnosti. S kvalitou je neodmyslitelně spojena společenská odpovědnost (CSR), kvalitním firmám totiž není lhostejné prostředí, v kterém žijeme a snaží se ho zvelebovat s ohledem na udržitelný rozvoj, na budoucí generace,“  říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Silvana Jirotková.

Rada kvality ČR pracuje v souladu se strategickým dokumentem "Naplňování Národní politiky kvality v ČR na období 2016 – 2020", který schválila vláda. Tvoří ji odborné sekce, které se právě z pohledu kvality zabývají různými oblastmi průmyslu a podnikání, poskytují zpětnou vazbu a navrhují nová řešení. Poslední rada mimo jiné vyhodnotila, jak se tato činnost dařila v letošním 1. pololetí a projednala akce plánované na 2. pololetí 2019.

„Rada kvality aktivity firem, které s kvalitou a společenskou odpovědností souvisejí, musí co nejvíc podporovat. Proto pořádáme různé akce, jako jsou třeba semináře či konference, kde se kvalita probírá, a to včetně nejnovějších poznatků z celého světa. Kvalitní firmy rovněž oceňujeme - tradiční Národní cenou kvality a Národní cenou za CSR a jsem velice rád, že je i v letošním roce o tyto prestižní ceny mezi podnikateli a dalšími organizacemi velký zájem,“  říká předseda Rady kvality ČR a náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce průmyslu a podnikání Eduard Muřický.

„Výsledky Národní ceny ČR za CSR 2019 a Národní ceny kvality ČR 2019 odtajníme na slavnostním Galavečeru plánovaném na 26. listopad. Rád bych také upozornil na 3. ročník Národní konference CSR,kterou Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádá letos 27. listopadu,“  upřesňuje 1. místopředseda Rady kvality a ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO Pavel Vinkler.

Foto: ilustrační/ Pixabay