Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Česká „chytrá města“ konkurují evropským ve využívání nových technologií

| zdroj: Středočeský kraj0

Česká „chytrá města“ konkurují evropským ve využívání nových technologií

Soutěž „Chytrá města pro budoucnost 2019“ pořádaná Smart City Innovations Institut, z.ú. pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, Svazu měst a obcí České republiky a Asociace krajů České republiky je zaměřená na inovace tzv. Chytrých obcí, měst a krajů.  V letošním roce proběhl její již třetí ročník.

Z více než padesáti nominovaných řešení bylo porotou oceněno 17 obcí, měst, krajů a dodavatelů. Letošní portfolio inteligentních služeb a projektů samospráv potvrdilo rostoucí chuť po spolupráci s aplikovaným výzkumem. Současně je vidět také rostoucí zájem o standardizaci kvality a výsledného efektu v podobě prokázané úspory.

Ocenění IDEA/VIZE CHYTRÉ MĚSTO/CHYTRÝ KRAJ 2019 letos obdržel Středočeský kraj za model „Chytrý venkov 4.0“ podpořený aplikacemi ve prospěch robustního prostředí pro běh IoT, který byl zpracován ve spolupráci s dodavatelem České Radiokomunikace a.s.

Soutěž Chytrá města pro budoucnost probíhá za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR, které je gestorem zavádění konceptu Smart Cities do českých měst. Městům poskytuje metodickou podporu, přehled v oblasti financování, prostor pro sdílení dobré praxe v rámci českých i zahraničních zkušeností, pořádá odborné semináře a podporuje osvětu a odbornou iniciativu ze strany dalších aktérů.

Foto: Středočeský kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert