Ceny soutěže Vesnice roku 2023 byly předány v Andělské Hoře, ta se stala vítězem letošního ročníku

| zdroj: Karlovarský kraj0

andelska hora
zdroj: Ilustrační foto/ Wikimedia Commons Petr Kinšt

V Andělské Hoře se konalo vyhlášení výsledků 27. ročníku soutěže Vesnice roku. Právě obec Andělská Hora se stala vítězem, a proto se zde konala krajská slavnost Vesnice roku 2023 s předáváním cen i dalším úspěšným účastníkům. Do soutěže se letos zapojilo 12 obcí z regionu.

„Jsem velmi rád, že soutěž Vesnice roku je stále pro obce prestižní a lákavou záležitostí. Podle slov komise hodnotitelů nebylo rozhodování o vítězi a ostatních oceněných vůbec jednoduché. Mě osobně těší, že se obce snaží vynikat i v nejrůznějších oblastech, o čemž hovoří udělování jednotlivých stuh a diplomů, jež reflektují například společenský život, činnost mládeže, péči o zeleň v obci a další. Všem úspěšným obcím gratuluji a přeji, aby se ocenění stala motivací i pro další ročníky,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Ceny v podobě diplomů, květin, finanční darů a skleněných plaket předával hejtman Karlovarského kraje, ředitel soutěže a zástupci Spolku pro obnovu venkova ČR, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí, komise soutěže Vesnice roku, Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR, Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Svazu knihovníků a informačních pracovníků a Národní sítě Místních akčních skupin. Výsledky soutěže, vyjma vítězné obce, byly utajeny a zástupci oceněných se je tak dozvěděli až na místě. Letošního ročníku se zúčastnily obce: Andělská Hora, Březová (KV), Doupovské Hradiště, Hájek, Josefov, Krásné Údolí, Křižovatka, Kyselka, Oloví, Pomezí nad Ohří, Sadov a Vlkovice.

Výsledky soutěže Vesnice roku 2023
Zlatá stuha – vítěz krajského kola: Andělská Hora
Modrá stuha – za společenský život: Doupovské Hradiště
Bílá stuha – za činnosti mládeže: Oloví