Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Cena hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2018

| autor: Jihočeský kraj0

Cena hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2018

Dne 28. května 2019 proběhlo vyhlášení a předávání Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2018.  Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace i obce realizující v roce 2018 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti.

Pod pojmem společenská odpovědnost lze chápat např. stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snaha vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podpora místní komunity; ochrana přírodních zdrojů či životního prostředí.

Do ocenění se přihlásilo celkem 32 jihočeských subjektů v 5 kategoriích. Hodnotitelé a Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.

V kategorii „Malé organizace s 50 a méně zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma LESIKAR, a.s. 2. místo získala firma Český ostrovní dům s.r.o. – projekt Český soběstačný dům a 3. místo firma INPRESS, a.s.

V kategorii „Střední organizace s 250 a méně zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma Technické služby Tábor s.r.o. 2. místo obsadila firma Kámen a písek spol. s r. o. společně s firmou Mondi Bupak s.r.o. 3. místo získala firma TKP geo s.r.o.

V kategorii „Velké organizace s více než 250 zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma Robert Bosch, spol. s.r.o. Na 2. místě byla oceněna firma EATON Elektrotechnika s.r.o. a na 3. místě firma ENGEL strojírenská spol s r.o.

V kategorii „Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s méně než 50 zaměstnanci“ zvítězila firma THEIA  - krizové centrum o.p.s. 2. místo získala firma Czechitas, z.s. a na 3. místě byly společně oceněny firma Attavena, o.p.s. a Regionální agrární komora Jihočeského kraje.

V kategorii „Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s více než 50 zaměstnanci“ zvítězila firma Pomoc Týn nad Vltavou. Ostatní místa zůstala neobsazena.

Do kategorie „Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání – obec“ se přihlásila pouze jedna obec – Obec Boršov nad Vltavou, která získala Čestné uznání za účast.

Další čestná uznání získaly firmy a organizace: Algorit CZECH s.r.o., ESSOX s.r.o., FOKUS České Budějovice z.ú., Haima České Budějovice, spolek pro pomoc dětem s poruchou krvetvorby, Holistic management, s.r.o., Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s., Jednota družstvo spotřebitelů v Kaplici, Kvalitex Písek s.r.o., KV2 Audio International s.r.o., Sociální podnik Madlenka, o.p.s., NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o., Potravinová banka Jihočeského kraje, z.s., Schwan Cosmetics ČR, s.r.o., SIKO-Z s.r.o., Svazek obcí Milevska, Ultima s.r.o.

Množství přihlášených ukázalo, že téma společenské odpovědnosti je v současnosti důležité a věříme, že 1. ročník Ceny hejtmanky nastartoval tradici do příštích let. 

Z národní úrovně je ocenění zastřešeno Radou kvality ČR, pod Ministerstvem průmyslu a obchodu, kteří také zajistili hodnocení vyplněných dotazníků. Regionálními partnery jsou: JAIP – Jihočeské agentura na podporu inovací o.p.s., Jihočeská hospodářská komora, Regionální rozvojová agentura. Mediálním partnerem této akce se stal webový zpravodajský portál Budějcká drbna, který všem nejvýše oceněným v každé kategorii věnuje cenu formou reklamy společnosti na portálu v hodnotě 15 000,-- Kč.

Foto: Jihočeský kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ