Brno se zapojuje do projektu, který podporuje využívání použitých elektrospotřebičů

| zdroj: SAKO Brno0

e-odpad_na web
zdroj: redakce

Na Sběrný dvůr Brno, na adrese Jedovnická 4, lze nyní odevzdat fungující spotřebič, který pak bude předán třeba do Klokánku, Diakonie, či do azylových domů. Jeden z nevětších sběrných dvorů pro veřejnost i podnikatele tak rozšiřuje svoje portfolio služeb.

Potřebujete si pořídit nový spotřebič, ovšem ten starý ještě funguje? Nevyhazujte ho, ale přivezte nám ho do Sběrného dvora Brno na adrese Jedovnická 4. Cílíme zejména na ledničky, sušičky, pračky, myčky nádobí, pečící i mikrovlnné trouby a vestavné varné desky.

Odebrané spotřebiče zde projdou odbornou kontrolou servisního technika, který během kontroly přístroje prověří jeho funkčnost a bezpečnost. Elektrospotřebiče musí být funkční, nesmí být rezavé a mohou mít menší kosmetické vady nemající vliv na provoz přístroje.

Naše město se tímto naplno zapojuje do projektu Jsem zpět.  V Brně jde o spolupráci mezi městem, provozovatelem kolektivního systému ELEKTROWIN a společností SAKO Brno. Funkční a na bezpečnost prověřený spotřebič pak bude předán na místo, kde je nejvíce zapotřebí. Například pro Klokánky Fondu ohrožených dětí, Diakonie, azylové domy a dětské domovy.

Kromě spotřebičů z domácností je projekt „Jsem zpět“ příležitostí také pro charitativní činnost firem a organizací. „Byli bychom spolu s ostatními garanty projektu pochopitelně rádi, kdyby se na Jedovnickou 4 naučily jezdit například organizace, které modernizují svá elektrozařízení a plánují se zbavit starších, avšak funkčních spotřebičů a také kdyby na tuto možnost, jak pomoci potřebným, pamatovaly také firmy potřebující se zbavit neprodejných skladových zásob. Neziskové organizace, zapojené do našeho projektu by to velmi uvítaly,“ řekl nám k tomu Pavel Urubek, předseda představenstva SAKO Brno.

Elektrozařízení určené pro opětovné použití musí splňovat mj. tyto požadavky:

• Přístroj musí být plně funkční.
  • Přístroj musí být kompletní – všechny základní složky musí být v přístroji obsaženy.
  • Přístroj nesmí být rezavý, nebo jen velmi málo.
  • Přístroj nesmí mít žádné, nebo jen malé kosmetické poškození.

Více informací o projektu najdete na stránkách www.jsemzpet.cz