Bezobalu a Přístav 18600 otevírají Zero Waste Point

| zdroj: Bezobalu0

Bezobalu a Přístav 18600 otevírají Zero Waste Point

Po roce vyvrcholí spolupráce Bezobalu a Přístavu 18600 otevřením prvního Zero Waste Pointu, veřejného prostoru, který je ve svém provozu udržitelný a předchází vzniku odpadu. V úterý 30.6. v 19 hodin bude slavnostně odhalen interaktivní info point, který umožní návštěvníkům poznávat, jak se v prostoru i mimo něj chovat udržitelněji. Jde to! V průběhu ročního projektu se Karlínský Přístav skutečně proměňuje a to, jak jeho pozitivní změnu mohou podporovat návštěvníci, se lidé dozvědí zábavnou a hravou formou.

Takto jsou pojaté vznikající informační cedule s pexesem, ale i veřejné odhalení info pointu. Příběhem o tom, jak se zdejší prostředí v průběhu uplynulého roku měnilo, provede diváky a posluchače posledního června v 18 hodin divadelní uskupení Spielraum Kollektiv. Od tvůrců ze Spielraum se můžeme dočkat čehokoliv. Zapojí vás do tématu, ale i do hry, kterou promění v realitu. Přenesou vás do dob, kdy se na místě Přístavu nacházel brownfield, k jehož odklizení bylo potřeba 20 kontejnerů. Možná uslyšíte šustění sta tisíce kelímků, které díky proměně Přístavu v Zero Waste Point v loňském roce nevznikly.

Díky rozhovorům a přednáškám o Zero Waste doma i v officu vědí desítky návštěvníků a zaměstnanců okolních firem, jak předcházet vzniku odpadu. A kdo to neví, může si o Zero Waste doma i v officu, bezobalový kvíz nebo workshop napsat přímo do Bezobalu. Tato nabídka je totiž trvalou součástí práce neziskové organizace Bezobalu spolu s osvětou ve školách, na veřejnosti i v online prostoru.

Projekt První pražský Zero Waste Point Přístavu 18600 a Bezobalu se uskutečnil pod záštitou Hlavního města Praha. Více informací o ocenění Zero Waste Pointu se dozvíte ve facebookové události.

Foto: zdroj Bezobalu