Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Bezobalu a Přístav 18600 otevírají Zero Waste Point

| zdroj: Bezobalu0

Bezobalu a Přístav 18600 otevírají Zero Waste Point

Po roce vyvrcholí spolupráce Bezobalu a Přístavu 18600 otevřením prvního Zero Waste Pointu, veřejného prostoru, který je ve svém provozu udržitelný a předchází vzniku odpadu. V úterý 30.6. v 19 hodin bude slavnostně odhalen interaktivní info point, který umožní návštěvníkům poznávat, jak se v prostoru i mimo něj chovat udržitelněji. Jde to! V průběhu ročního projektu se Karlínský Přístav skutečně proměňuje a to, jak jeho pozitivní změnu mohou podporovat návštěvníci, se lidé dozvědí zábavnou a hravou formou.

Takto jsou pojaté vznikající informační cedule s pexesem, ale i veřejné odhalení info pointu. Příběhem o tom, jak se zdejší prostředí v průběhu uplynulého roku měnilo, provede diváky a posluchače posledního června v 18 hodin divadelní uskupení Spielraum Kollektiv. Od tvůrců ze Spielraum se můžeme dočkat čehokoliv. Zapojí vás do tématu, ale i do hry, kterou promění v realitu. Přenesou vás do dob, kdy se na místě Přístavu nacházel brownfield, k jehož odklizení bylo potřeba 20 kontejnerů. Možná uslyšíte šustění sta tisíce kelímků, které díky proměně Přístavu v Zero Waste Point v loňském roce nevznikly.

Díky rozhovorům a přednáškám o Zero Waste doma i v officu vědí desítky návštěvníků a zaměstnanců okolních firem, jak předcházet vzniku odpadu. A kdo to neví, může si o Zero Waste doma i v officu, bezobalový kvíz nebo workshop napsat přímo do Bezobalu. Tato nabídka je totiž trvalou součástí práce neziskové organizace Bezobalu spolu s osvětou ve školách, na veřejnosti i v online prostoru.

Projekt První pražský Zero Waste Point Přístavu 18600 a Bezobalu se uskutečnil pod záštitou Hlavního města Praha. Více informací o ocenění Zero Waste Pointu se dozvíte ve facebookové události.

Foto: zdroj Bezobalu

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert