Armaturní stanice ukazuje podmořský svět

| zdroj: ČEVAK a.s.0

zdroj: ČEVAK

Tajemství podmořského světa odhaluje obyvatelům krajského města armaturní šachta na Pražském sídlišti. Její zdi ožily desítkami mořských živočichů v jejich přirozeném vodním prostředí. Tento objekt je po dvou letech odmlky již pátý v pořadí, který společnost ČEVAK jako správce vodohospodářského majetku statutárního města České Budějovice  nechala zkrášlit uměleckým grafity.

„Stavba se nachází nedaleko frekventované křižovatky Pražská a Strakonická. Propojení vody a vodních tvorů se přímo nabízí. Součástí naší práce jsou nejen dodávky pitné vody, ale také starost o vodu odpadní, kterou vyčištěnou vracíme zpět do přírody, a tím se vlastně dostává až do moře,“ řekla mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Připomněla, že netradiční fasády už má armaturní stanice nedaleko branišovského lesa na sídlišti Máj, na níž jsou ztvárněna lesní zvířata. Čerpací stanici na sídlišti Vltava zase zdobí motiv čtyř ročních období. Z fasády armaturní stanice na Pražském sídlišti vytéká přímo do řeky Vltavy voda ze soustavy potrubí a šoupat, která symbolizuje vodovodní síť v krajském městě, oblíbené místo rybářů u cyklostezky na levém břehu Vltavy pro změnu zdobí ryby sladkovodní.

Armaturní stanice na Strakonické se tak stala dalším z řady objektů, které se pomyslně řadí do galerie pod širým nebem v krajském městě.