Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů a suchu k 21. červenci 2021

| zdroj: MZe ČR0

voda_povodně.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla v 28. týdnu na území ČR celkově mírně nadnormální. Vydatnost pramenů na území ČR byla v 28. týdnu celkově normální. Situace však byla regionálně odlišná.

Hladiny vodních toků po srážkách z první poloviny uplynulého týdne, jež zasáhly většinu republiky, zvolna stoupaly nebo byly rozkolísané a mnohdy se dostaly i nad hranici SPA. Z hlediska hydrologického sucha se situace oproti předchozímu týdnu zlepšila, toky, které mají průtoky na hranici hydrologického sucha, se téměř nevyskytují. V týdnu od 12. 7. do 18. 7. 2021 spadlo na celém území 27 mm srážek (Čechy 35 mm, Morava 13 mm), což odpovídá 128 % normálu pro toto období. Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tato vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny ze 72–100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry. Na nádržích probíhají manipulace v souladu s manipulačními řády.

Přílohy:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT