Reklama

4. 4. 2019  |  Energie  |  Autor: Hana Tomášková

19. energetický kongres ČR – TRANSFORMACE ENERGETIKY III …. a co na to česká energetika?

Ve dnech 2. - 3.4.2019 se v Praze uskutečnil 19. energetický kongres ČR – „TRANSFORMACE ENERGETIKY III …. a co na to česká energetika?“ . Akci pořádalo Business Forum. s.r.o. a proběhla pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí.

První den konference byl zaměřen na aktuální vývoj ve světové a evropské energetice a nové trendy v distribuci a přenosu. Hovořilo se o dopadu růstu ceny povolenek na teplárenství, byl představen propracovaný a úspěšný vývoj transformace v Holandsku, pozornost se upírala i na perspektivu rozvoje fotovoltaiky v České republice do roku 2030.

Druhý den konference řešil energetiku v digitálním věku a kybernetickou bezpečnost v energetickém průmyslu. Tedy propojení sítě výrobců, distributorů, provozovatelů a spotřebitelů energie pomocí různých nástrojů a tím úsporu jak energie, tak i koncové ceny za ní. Odpolední panel se věnoval elektromobilitě a akumulaci. Možnost akumulovat energii bude hrát stěžejní roli v energetické transformaci. Odborníci na elektromobilitu účastníky seznámili s očekávaným vývojem a posledními novinkami z automobilového průmyslu.

 

Foto: Komunální ekologie - Karolina Voljanská 

© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI