Zprávy z kampaně #dostbyloplastu: Chtějte zboží, ne obaly

| autor: MŽP0

Zprávy z kampaně #dostbyloplastu: Chtějte zboží, ne obaly

U osvěty ale jejich činnost nekončí - sami nabízí možnost bezobalového nákupu. K otevření podobných obchodů navíc podporují i vznikající konkurenci, pro kterou pořádají školení o bezobalovém prodeji.

Prodejny Bezobalu v současnosti najdete na třech místech v Praze, produkty v nich koupíte do vlastních, znovupoužitelných nádob. Z dóz a zásobníků si zákazníci mohou zboží odměřit do vlastních nádob a sáčků, případně je zakoupit v zálohovaném skle. Bezobalové nakupování se neomezuje jen na potraviny, načepovat si lze i drogerii a kosmetiku.

Vzniku zbytečného odpadu z jednorázových balení Bezobalu předchází i při jednání s distributory. Do násypníků se sortiment dostane z nádob a obalů, které jsou z podstatné části vratné a cirkulují i mezi obchody a dodavateli. Zbytečný odpad tak nevzniká ani v jednom z kroků obchodního řetězce.

www.bezobalu.org