Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zima na krajských silnicích stála 173 milionů korun

| autor: Michal Friček/ Královéhradecký kraj0

Zima na krajských silnicích stála 173 milionů korun

Nejnákladnějším měsícem byl kvůli nadprůměrným srážkám a silnému větru leden, na který připadá polovina veškerých nákladů na zimní údržbu krajských silnic (87 mil. Kč).

„Letošní zima byla náročnější než jsme byli poslední roky zvyklí, ale nedá se říct, že by byla rekordní. S údržbou jsme neměli žádné zásadní problémy, zásoby posypových materiálů byly dostatečné. Nadprůměrné množství sněhu v horských oblastech ale způsobilo tvorbu sněhových mantinelů a zužování průjezdního profilu komunikace. Bylo proto nutné použít sněhové frézy k jeho rozšíření,“ hodnotí první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

První výjezd absolvovali krajští silničáři již 29. 10. a bilance posypových dnů se zastavila na čísle 97.

„Děkuji všem našim silničářům za jejich nasazení a zvládnutí letošní zimy. Zásluhu na tom mají i řidiči, kteří jízdu přizpůsobili aktuální povětrnostní situaci a prováděné zimní údržbě,“ dodává náměstek Martin Červíček.

Údržba silnic Královéhradeckého kraje, a. s., zajišťuje ve spolupráci se dvěma soukromými společnostmi rovněž údržbu silnic I. třídy. Ta si letos vyžádala přes 44 milionů korun a přes 5 tisíc tun soli.

Foto: Královehradecký kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema