Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zelenou stěnu se solární závlahou bude mít digitální venkovní učebna v Hodoníně

| zdroj: Jihomoravský kraj0

aktuality
zdroj: Jihomoravský kraj

Hydrometeorologickou stanici, zelenou stěnu se solární závlahou, projektor napojený na externí kamery a spoustu dalších nejmodernějších vychytávek nabídne digitální venkovní učebna, která vyroste při Základní škole U Červených domků v Hodoníně.

Dotaci na tento pilotní projekt schválilo na svém čtvrtečním (3. listopadu 2022) zasedání jihomoravské zastupitelstvo.

Smart venkovní učebna bude unikátní už svým technickým řešením: s variabilní plochou pro výuku, zasunovacím pódiem a posuvnými zástěnami, díky kterým půjdou prostory přizpůsobit různému využití i počasí. „Bude velmi moderní, interaktivní a zároveň udržitelná. Měla by fungovat jako takový show room, kam se můžou jezdit inspirovat i další školy. Děti budou praxí poznávat, jak je důležitá ekologie a výuka bude venku mnohem zábavnější,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Kraj na výstavbu a vybavení učebny přispěje půl milionu korun. „Půjde o dřevěnou konstrukci o rozměrech 10 x 6,5 metru, která bude kvalitně vybavená: třeba multidotykovou interaktivní tabulí s aplikacemi, wi-fi připojením, infračerveným vytápěním, ale zároveň nabídne i propojení s přírodou, třeba jedlou zahradu nebo hnízdící budky pro ptáky s kamerami,“ vyjmenoval náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec

Nová učebna podle ředitele základní školy Antonína Slezáka výrazně pomůže. „Naši školu loni zasáhlo tornádo a venku nám zničilo všechny prvky pro výuku v přírodě. Máme 550 žáků, 25 tříd a budeme rádi, když nám v letních dnech, kdy je ve třídách horko, poskytne příjemné útočiště. Chceme se v ní zaměřovat na přírodovědu, děti tam budou moct třeba pozorovat ptáčky,“ prohlásil ředitel.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ