Začalo hlasování o ceny v oblasti životního prostředí. Poděkujte těm, kteří pomáhají přírodě

| zdroj: Olomoucký kraj0

„Anketou chceme upozornit na spoustu věcí – třeba na to, že příroda naši pomoc potřebuje a my máme co napravovat. A hlasování má také zviditelnit ty, kteří naší krajině rozumí i pomáhají a zdůraznit, že to nedělají pro sebe, ale pro nás všechny, pro naše děti a vnoučata,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Právě z hejtmanovy iniciativy celý projekt vzešel. Vedení kraje chce tímto způsobem poděkovat jednotlivcům, spolkům i firmám, které například účelně hospodaří s vodou, vysazují zeleň nebo zlepšují nakládání s odpadem.

Letos jde už o druhý ročník prestižní ankety. Lidé mohou vybírat ze čtyř kategorií – udělena bude také Cena hejtmana za přínos v oblasti životního prostředí. Hlasování potrvá do neděle 23. srpna.

„Vyhlášení vítězů plánujeme na 10. září v prostorách Staré střelnice v Hranicích. Anketou chceme poděkovat hlavně lidem, kteří se nezištně snaží o to, aby se nám všem v kraji žilo lépe a zdravěji,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Milan Klimeš.

Foto: zdroj Olomoucký kraj