Začala sezóna napouštění domovních bazénů

| autor: Středočeské vodárny, a.s.0

Začala sezóna napouštění domovních bazénů
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Jako každý rok pomáhají svým zákazníkům předcházet problémům při napouštění domovních bazénů a nabízejí možnost na objednávku dodat vodu do bazénu pomocí přistavené cisterny.

„Již druhým rokem se díky teplému počasí posouvá termín, kdy začínají přicházet objednávky na dopravu vody cisternou do domovních bazénů. Jen od začátku dubna jsme již dovezli kolem 270 m3, což představuje denně v průměru 5 cisteren s ohledem na velikost bazénu a dojezdovou vzdálenost,“ uvedl Marek Holubovský, vedoucí střediska vodovod Kladno. „Snažíme se vyjít vstříc svým zákazníkům a vyřizujeme objednávky dle jejich přání – a to i v odpoledních hodinách v průběhu pracovního týdne,“ upřesnil Marek Holubovský. „Na 110 stálých zákazníků každoročně využívá našich služeb na dopravu vody cisternou k naplnění domovních bazénů,“ řekl na závěr Holubovský.

„I když každoročně nabízíme plnění bazénů prostřednictvím cisteren a upozorňujeme na možné problémy při plnění bazénů prostřednictvím vodovodní přípojky, vždy se najde někdo ze zákazníků, kteří plní bazény vodou z veřejného vodovodu a pak si stěžují, že voda v bazénu je zakalená,“ řekl provozní ředitel SVAS Bc. Pavel Pobříslo. „Tyto problémy se zákalem, popř. s tlakem jsou způsobeny nárazovými odběry pitné vody, zapříčiněné rychlým napouštěním bazénů, což způsobuje zásadní zvýšení rychlosti proudění pitné vody v potrubí. Důsledkem může být překročení limitních hodnot průtoku a s tím spojené problémy, jako je krátkodobé zvýšení koncentrace železa v pitné vodě. I když tento zákal nemá vliv na kvalitu pitné vody, jsou tím ovlivněny její senzorické vlastnosti a zákazníci si pak mohou na tento jev stěžovat,“ vysvětluje Pavel Pobříslo.

Dalším problémem spojeným s napouštěním bazénů pomocí přípojky ve špičce může být v některých lokalitách pokles tlaku ve vodovodním řadu, který se pak negativně projeví i u dalších odběratelů.

Z výše uvedených důvodů Středočeské vodárny pomáhají svým zákazníkům těmto problémům předejít a nabízejí možnost na objednávku dodat vodu do bazénu pomocí přistavené cisterny. Přistavení cisterny je však služba placená, aktuální ceník je zákazníkům k dispozici na webových stránkách www.svas.cz, případně jej rády sdělí operátorky Call centra společnosti po zavolání na 840 121 121, 602 128 127. Prostřednictvím Call centra, případně osobní návštěvy v zákaznických centrech, je pak možné službu objednat a dohodnout si s našimi zaměstnanci potřebné podrobnosti. Pro urychlení vyřízení objednávky včetně požadavku na kalkulaci služby doporučujeme těm, kteří mají přístup k elektronické poště, aby svoje požadavky na dodávku vody poslali mailem na adresu: marek.holubovsky@svas.cz. Tento způsob komunikace uspíší vyřízení objednávky a větší spokojenost zákazníka.

V případě, že se majitel domovního bazénu přesto rozhodne jej doplňovat prostřednictvím vodovodní přípojky, doporučujeme bazén napouštět velmi pomalu a mimo špičku. Tím se předejde k zakalení vody způsobené zvýšenou rychlostí proudění pitné vody v potrubí a problémům s dodávkou vody. Doporučujeme napouštění bazénů předem konzultovat se zaměstnanci centrálního dispečinku na tel. čísle 312 812 108 – 109.

Foto: ilustrační Pixabay