Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Za využití TAP se musí platit

| autor: Pavel Mohrmann0

Za využití TAP se musí platit

Jednou z priorit skupiny Veolia je odklon od uhlí směrem k obnovitelným zdrojům energie,“ řekl Michal Stieber, výkonný ředitel Veolia Využití odpadů ČR, s.r.o. V tomto případě se jedná o biomasu a TAP. Důvodem lokality Přerova je právě nutnost rekonstrukce stávajícího uhelného zdroje,“ pokračoval Michal Stieber.

Výkonný ředitel dále uvedl, že cílem budoucího řešení není zajišťovat svoz, ale nabídnout kapacitu pro dotřídění SKO s výrobou paliva a návazností na energetickou koncovku. To znamená, že je zde předpoklad, že překládací stanice si zajistí města a obce, jejich spolky nebo svozové společnosti samy, kupříkladu na stávajících skládkách.

Cenu/náklad celého řetězce bude vyjadřovat poplatek na bráně třídící linky s výrobou paliva. Ten zohledňuje i podmínky energetického využití části výstupu.

Konkrétní cenu nyní nebudeme uvádět a je předmětem aktuálně zpracovávané studie proveditelnosti. Konečná cena na bráně bude samozřejmě významně ovlivněna jak technickou konfigurací, tak budoucími podmínkami zákona o odpadech a související legislativy,“ uvedl Michal Stieber a dodal: „Cena na bráně energetické koncovky bude určitě negativní, tzn., že se bude platit za využití. Její konkrétní výše bude otázkou nabídky a poptávky na trhu TAP. Tedy v případě přímých dodávek mimo výstup z třídící linky.“

Foto: Veolia Energie ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert