Reklama

29. 4. 2019  |  Aktuality  |  Autor: MŽP

Výstava Voda a civilizace

Klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na zemi, ukáže expozice na dvaceti oboustranných panelech z různých koutů planety od řady autorů. Unikátní snímky od Austrálie, přes Evropu a Afriku až po Grónsko a Ameriku představí venkovní expozice s názvem Voda a civilizace, která začne 2. května. Hlavními partnery výstavy jsou Ministerstvo životního prostředí a Hlavní město Praha. Organizátorem a producentem je společnost Medialogue.

„Před Českou republikou neleží naléhavější a důležitější úkol, než příprava a adaptace na dopady změny klimatu, především na dlouhotrvající sucho, ale i přívalové deště a náhlé záplavy. To nezvládneme bez zdravé a pestré krajiny, o kterou musíme pečovat tak, abychom v ní dokázali co nejvíce vody zadržet. Voda je prostě opravdovým základem života,“ říká Richard Brabec, Ministr životního prostředí.

Fotografie, které budou na velkoformátových v noci nasvícených panelech k vidění, pocházejí z mnoha institucí a od řady autorů. Snímky zachycují například prameny Amazonky, výzkum chování velryb a delfínů i záběry vody v různých skupenstvích, nebo ničivou povodeň v Praze v roce 2002.

Termín konání: 2. 5. 2019 - 28. 5. 2019

Místo konání: Na Kampě, Praha 1

Stáhněte si...
© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI