Vyjádřete svůj názor na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany, vyzývá kraj Vysočina

| zdroj: Kraj Vysočina0

Cooling_towers_of_Dukovany_nuclear_plant_near_Dukovany,_Třebíč_District
zdroj: wikimedia.org

Ve vazbě na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany bylo spuštěno dotazníkové šetření mezi obyvateli okresu Třebíč a přilehlých obcí s cílem získat jejich názor na dostavbu. Dotazník je zaměřen na obyvatele s trvalým pobytem v těchto dotčených obcích nebo občany, jež zde mají místo obvyklého pobytu.

Dotazník najdete na odkazu https://www.surveymonkey.com/r/dukovany_rezidenti. Dotazníkové šetření bude probíhat do 14. července.

Tento průzkum zadává společně Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a je součástí zpracování Socioekonomické studie na dostavu JE Dukovany, která bude dokončena na podzim 2024. Kromě průzkumu mezi obyvateli proběhne i terénní šetření mezi institucemi a podnikatelskými subjekty.

Cílem studie je zhodnocení jak pozitivních, tak i negativních dopadů výstavby nového bloku elektrárny a nezbytných požadavků na zaměstnanost, ekonomiku, dopravní, sociální a technickou infrastrukturu, životní prostředí (udržitelný rozvoj) a nabídku veřejných i soukromých služeb v zájmovém území.

„Kraj Vysočina a obce zajišťují a financují v území mnohé služby, jako je veřejná doprava, zdravotnictví či školství. Naším záměrem je připravit se včas na změny, které sebou tato investice v území přinese," dodala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj Hana Hajnová.