Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Vyjádřete svůj názor na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany, vyzývá kraj Vysočina

| zdroj: Kraj Vysočina0

Cooling_towers_of_Dukovany_nuclear_plant_near_Dukovany,_Třebíč_District
zdroj: wikimedia.org

Ve vazbě na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany bylo spuštěno dotazníkové šetření mezi obyvateli okresu Třebíč a přilehlých obcí s cílem získat jejich názor na dostavbu. Dotazník je zaměřen na obyvatele s trvalým pobytem v těchto dotčených obcích nebo občany, jež zde mají místo obvyklého pobytu.

Dotazník najdete na odkazu https://www.surveymonkey.com/r/dukovany_rezidenti. Dotazníkové šetření bude probíhat do 14. července.

Tento průzkum zadává společně Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a je součástí zpracování Socioekonomické studie na dostavu JE Dukovany, která bude dokončena na podzim 2024. Kromě průzkumu mezi obyvateli proběhne i terénní šetření mezi institucemi a podnikatelskými subjekty.

Cílem studie je zhodnocení jak pozitivních, tak i negativních dopadů výstavby nového bloku elektrárny a nezbytných požadavků na zaměstnanost, ekonomiku, dopravní, sociální a technickou infrastrukturu, životní prostředí (udržitelný rozvoj) a nabídku veřejných i soukromých služeb v zájmovém území.

„Kraj Vysočina a obce zajišťují a financují v území mnohé služby, jako je veřejná doprava, zdravotnictví či školství. Naším záměrem je připravit se včas na změny, které sebou tato investice v území přinese," dodala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj Hana Hajnová.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ