Vsetín: Vratné kelímky lákají vzhledem a výhrou elektrokola

| zdroj: Město Vsetín0

Vsetín: Vratné kelímky lákají vzhledem a výhrou elektrokola

Dle ředitele Vsetínské sportovní, která zavedla kelímky na koupališti Pod Pecníkem a zároveň je i půjčuje spolkům a organizacím, Iva Kousala, si rezervaci na zapůjčení vratných kelímků udělalo přes 5 firem a spolků či obcí: „První firmou byla firma Austin Detonator na jejich Zahradní slavnost, první neziskovou charitativní akcí byl Stoupa Cup a jako první obec si kelímky zapůjčily Huslenky na své slavnosti,“ sdělil.

„Jsme rádi, že půjčování kelímků se těší vzrůstajícímu zájmu a lidé přispívají ke snížení odpadů. Momentálně se zpracovává grafický návrh další řady," vysvětluje místostarostka Simona Hlaváčová a dodává: „Jedním z důvodů vzniku nové řady kelímků je to, že potřebujeme takzvaně doplnit stav, protože, po posledních čtyřech akcích si jich uživatelé ponechali více než čtyři stovky.  Protože je o kelímky a textilní sáčky zájem, byl v rámci projektu „Je to čistě na nás“ spuštěn jejich prodej i v městském Infocentru.

S vratnými kelímky se Vsetín dostal s projektem „Je to čistě na nás“ i do soutěže E.ON Energy Globe 2019, kde až do 15. září 2019 probíhá internetové hlasování s možností výher elektrokola, bezplatné užívání elektromobilu značky Škoda a dalších zajímavých cen. Osobně si můžete vyzkoušet vratné kelímky v rámci Valašského září.

Hlasovat můžete zde.