Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Vsetín: Vratné kelímky lákají vzhledem a výhrou elektrokola

| zdroj: Město Vsetín0

Vsetín: Vratné kelímky lákají vzhledem a výhrou elektrokola

Dle ředitele Vsetínské sportovní, která zavedla kelímky na koupališti Pod Pecníkem a zároveň je i půjčuje spolkům a organizacím, Iva Kousala, si rezervaci na zapůjčení vratných kelímků udělalo přes 5 firem a spolků či obcí: „První firmou byla firma Austin Detonator na jejich Zahradní slavnost, první neziskovou charitativní akcí byl Stoupa Cup a jako první obec si kelímky zapůjčily Huslenky na své slavnosti,“ sdělil.

„Jsme rádi, že půjčování kelímků se těší vzrůstajícímu zájmu a lidé přispívají ke snížení odpadů. Momentálně se zpracovává grafický návrh další řady," vysvětluje místostarostka Simona Hlaváčová a dodává: „Jedním z důvodů vzniku nové řady kelímků je to, že potřebujeme takzvaně doplnit stav, protože, po posledních čtyřech akcích si jich uživatelé ponechali více než čtyři stovky.  Protože je o kelímky a textilní sáčky zájem, byl v rámci projektu „Je to čistě na nás“ spuštěn jejich prodej i v městském Infocentru.

S vratnými kelímky se Vsetín dostal s projektem „Je to čistě na nás“ i do soutěže E.ON Energy Globe 2019, kde až do 15. září 2019 probíhá internetové hlasování s možností výher elektrokola, bezplatné užívání elektromobilu značky Škoda a dalších zajímavých cen. Osobně si můžete vyzkoušet vratné kelímky v rámci Valašského září. 

Hlasovat můžete zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ