Všechny odebrané vzorky z ČOV překročily maximální limity

| zdroj: ČIŽP0

Všechny odebrané vzorky z ČOV překročily maximální limity

Ty firma podle vzorku odebraném na odtoku z ČOV a analyzovaném akreditovanou laboratoří Povodí Vltavy několikanásobně překročila. Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Prahy jí za to uložili pokutu 120 tisíc korun.

Na základě obdržených výsledků rozborů vypouštěných odpadních vodprovedli inspektoři ČIŽP v listopadu 2019 kontrolu ČOV pivovaru zaměřenou na plnění povinností při nakládání s odpadními vodami stanovenýchv integrovaném povolení. To pro provoz zařízení vydal Krajský úřad Středočeského kraje.

Na ČOV pivovaru jsou přiváděny technologické vody z výroby a dále splaškové vody

z pivovaru a z obce Krušovice. Při stanovení výše pokuty jsme přihlédli k nepříznivým výsledkům odebraných vzorků. Ve všech šesti ukazatelích byla hodnota maximálního limitu mnohonásobně překročena. Limitní hodnoty v povolení k vypouštění přečištěných odpadních vod jsou stanoveny tak, aby byl tok ochráněn,“ řekl Václav Beroušek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Praze.V neprospěch obviněného byla i skutečnost, že odtok z ČOV je zaústěn do Krušovického potoka, který ústí do Červeného potoka, a ten patří mezi tzv. kaprové vody. Tedy vody vyžadující vyšší stupeň ochrany.

Společnost se proti rozhodnutí neodvolala, sankce 14. března 2020 nabyla právní moci.

Foto: ilustrační/ Pixabay