Video Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Navýšení třídění odpadů

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Česko je v třídění premiantem. I přesto je co zlepšovat. Nová legislativa se snaží odklonit ze skládek veškerý komunální odpad, který se dá jakkoli využít. Proto je nutné zaměřit se na ještě větší efektivitu třídění odpadů v obcích.

Obce se při zvyšování objemu vytříděného odpadu soustředí většinou na plasty, papír, sklo, železo a podobné. Následující video reportáž však ukazuje, že velký podíl komunálního odpadu je stále bioodpad, nebo spíše odpad z kuchyní českých domácností.

Zavedení důslednější evidence je pro navýšení třídění odpadu v obcích je nutností. Obce jsou si vědomy nutnosti změn, ale existuje několik překážek, které v některých případech změně brání. O jaké jde se dozvíte v následující reportáži.