Video projekt Když se s odpady nakládá dobře: Bioodpad

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Bioodpady některé obce a města řeší již od dob, kdy to nebylo zákonem nařízeno. Přesto je v této oblasti skryt obrovský potenciál, který může významně pomoci plnit separační cíle. Zvláštní pozornost si zaslouží odpad z kuchyní, jídelen a jiných gastroprovozů.

Jak víme, tak téměř polovina směsného komunálního odpadu je bioodpad. Jeho odklon z černých popelnic je silně podporován legislativou již od roku 2015. Konkrétnější podoba nakládání s touto komoditou přichází s novým Zákonem o odpadech.

V dnešní videoreportáži si ukážeme, jak je možné nakládat s bioodpadem tak, že se ani jedna z jeho podsložek nebude již nacházet ve směsném komunálním odpadu. Rovněž si ukážeme, jak je možné využívat služeb bioplynové stanice a popíšeme si charakter svozu kuchyňského odpadu ve městě Šumperku. Tam odklání každý měsíc před 5 tun tohoto odpadu.

Máte otázky týkající se bioodpadu? Můžete je položit v naší Poradně:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png