Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Veřejné projednání záměru navýšení skládky Ďáblice je posunuto na prázdniny

| autor: Petr Jarolímek0

Jak jsme uvedli v předchozí reportáži ZDE a jak uvedla i pražská městská část Ďáblice, v pondělí 17.6. krátce před zahájením veřejného projednání v rámci EIA záměru Praha 1070 „Skládka odpadů Ďáblice – využití volné kapacity v prostoru I. etapy skládky“, oznámil předkladatel záměru, společnost FCC Česká republika s.r.o., že z důvodu obavy o možné nesplnění zákonných lhůt platných pro vyhlášení veřejného projednání (ze strany svolavatele - Magistrátu Hlavního města Prahy) a možného napadení výsledků tohoto řízení v budoucnosti, se nebude účastnit veřejného projednání (přesná formulace je uvedena v oficiálním zápisu) a opustil spolu s projektantem a odbornými zpracovateli dokumentace místo projednání. Za této situace museli zástupci pražského magistrátu od veřejného projednání ustoupit, neboť předkladatel záměru musí být osobně přítomen.


Nový termín veřejného projednání záměru navýšení ďáblické skládky bylo stanoveno na STŘEDU 24. ČERVENCE 2019 OD 16 HODIN v sále Obecního domu Ďáblice. Datum tohoto „příhodného” termínu bohužel koresponduje s tím, čeho se v debatě dne 17. 6. mnozí přítomní občané obávali. Totiž že nové projednávání se bude konat v době, kdy velká část z nich bude na dovolené a budou se ho moci zúčastnit jen s obtížemi.

Uvidíme, zda se alespoň nyní dostaví zástupci ekologických organizací, kteří minule absentovali. Při jiných příležitostech (např. když se jedná o energetické využívání směsných nerecyklovatelných odpadů) jsou hlasitě přítomni (viz zde).

Foto: Skládka Ďáblice. Zdroj: FCC Group

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ