Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Tři novinky v Bezobalu

| zdroj: Bezobalu0

Tři novinky v Bezobalu

S prvním dubnem 2020 se pro zákazníky otevřely dveře nové prodejny Bezobalu na Florenci. Jak je dobrým zvykem, k dispozici jsou tu velice kvalitní potraviny bez jednorázových obalů, eko drogerie a přírodní kosmetika. Čerstvě si své nákupy mohou zákazníci objednat předem a následně vyzvednout, nebo si je nechat přivézt až domů.

Novinky v čerstvém a chlazeném zboží

Třetí samoobslužná prodejna Bezobalu vznikla nedávno na Florenci a v jejím provozu i sortimentu je množství novinek.  Už tak překvapivě obsáhlý výběr kvalitních potravin, ve kterém nechybí prakticky nic, co běžně lidé používají v kuchyni i koupelně, jsme nově rozšířili o postupně se rozrůstající paletu čerstvých produktů. Novou radostí zákazníků je výběr vynikajících bezobalových snacků a svačinek, nebo něčeho na mls. Bezobalu Florenc nabízí zákazníkům bagety, quiche, sladké i slané koláče, veganské majonézy nebo dorty.

Nová mantra: Zvažte, naplňte, zvažte

Zákazníci se v nové prodejně seznamují i s novým způsobem vážení. Za to je čeká odměna v podobě výhod - od snadno dostupné informace o tom, co a v jakém množství nakupují, po možnost mixovat různé druhy zboží přímo do jedné nádoby. K tomu napomáhají kódy zboží a systém vážení, kdy si zákazník nejdříve zváží prázdný obal, posléze si jej naplní zbožím a za pomocí číselného kódu opět nádobu převáží a označí štítkem.

Doma snadno všichni rozeznají jedlou sodu od té na praní, protože na štítku z váhy je vždy uveden název zboží. Přímo v prodejně si tak můžete namíchat základ pro snídaně v podobě vloček doplněných sušeným ovocem, ořechy nebo čokoládou, či například vlastní prací prášek z vloček olivového mýdla, prací sody a perkarbonátu sodného.

Bezobalu tak stále posouvá myšlenku zero waste nakupování blíže k lidem tak, aby bezobalový nákup byl co nejjednodušší a otevřený všem, kteří se rozhodnou pro odpovědný a udržitelný život. Do budoucna, by mělo nové vážení zajistit prodavačům mnohem větší možnost věnovat se lidem, kteří přijdou. Místo markování tak naši prodavači budou moci poradit nebo pomoci zákazníkům s prvními bezobalovými krůčky. Tak jako tomu bylo v Bezobalu vždy.

Rozvoz a výdejna - nákup na dálku v době pandemie 

Prodejny Bezobalu  nově nabízejí k otestování dvě nové služby - výdejnu nákupů objednaných online ale i jejich rozvoz v oblasti Prahy 1 - 10. V online prostředí si můžete objednat nákup počínaje pečivem a čerstvými produkty, přes trvanlivý sortiment a základní potraviny, konče eko drogerií a přírodní kosmetikou. Můžete se rozhodnout, jestli si nákup vyzvednete na jedné z poboček, nebo jestli si ho nechají dovézt až domů. Více informací najdete na našem webu: https://bezobalu.org/rozvoz-a-vydej/

Bezobalovost není jediná hodnota prodejen Bezobalu

Rozvoz i výdej jsme zavedli především proto, abychom našim zákazníkům umožnili nakoupit kvalitně a odpovědně i v době, kdy z různých důvodů nemohou sami fyzicky do prodejny přijít. Nákupy balíme do papírových a skleněných obalů. Bezobalovost totiž není jedinou hodnotou pro kterou zákazníci do prodejen Bezobalu chodí.  To potvrzují i slova ředitele obchodní části Bezobalu, Jiřího Sedláka: “Nakupování u nás v sobě zahrnuje soubor hodnot, od snižování množství odpadu, přes podporu šetrného a ekologického hospodaření s půdou, po podporu malých a pokud možno lokálních pěstitelů. Máme za to, že vzhledem k souboru hodnot jsme nyní zvolili maximálně zodpovědné řešení. Jednorázový obal, třebaže papírový, je pro nás dočasný kompromis. V současné situaci je to přijatelná cena za možnost dále podporovat ekologické zemědělství a nakoupit kvalitní zboží.”

Foto: zdroj Bezobalu

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ