Tři novinky v Bezobalu

| zdroj: Bezobalu0

Tři novinky v Bezobalu

S prvním dubnem 2020 se pro zákazníky otevřely dveře nové prodejny Bezobalu na Florenci. Jak je dobrým zvykem, k dispozici jsou tu velice kvalitní potraviny bez jednorázových obalů, eko drogerie a přírodní kosmetika. Čerstvě si své nákupy mohou zákazníci objednat předem a následně vyzvednout, nebo si je nechat přivézt až domů.

Novinky v čerstvém a chlazeném zboží

Třetí samoobslužná prodejna Bezobalu vznikla nedávno na Florenci a v jejím provozu i sortimentu je množství novinek.  Už tak překvapivě obsáhlý výběr kvalitních potravin, ve kterém nechybí prakticky nic, co běžně lidé používají v kuchyni i koupelně, jsme nově rozšířili o postupně se rozrůstající paletu čerstvých produktů. Novou radostí zákazníků je výběr vynikajících bezobalových snacků a svačinek, nebo něčeho na mls. Bezobalu Florenc nabízí zákazníkům bagety, quiche, sladké i slané koláče, veganské majonézy nebo dorty.

Nová mantra: Zvažte, naplňte, zvažte

Zákazníci se v nové prodejně seznamují i s novým způsobem vážení. Za to je čeká odměna v podobě výhod - od snadno dostupné informace o tom, co a v jakém množství nakupují, po možnost mixovat různé druhy zboží přímo do jedné nádoby. K tomu napomáhají kódy zboží a systém vážení, kdy si zákazník nejdříve zváží prázdný obal, posléze si jej naplní zbožím a za pomocí číselného kódu opět nádobu převáží a označí štítkem.

Doma snadno všichni rozeznají jedlou sodu od té na praní, protože na štítku z váhy je vždy uveden název zboží. Přímo v prodejně si tak můžete namíchat základ pro snídaně v podobě vloček doplněných sušeným ovocem, ořechy nebo čokoládou, či například vlastní prací prášek z vloček olivového mýdla, prací sody a perkarbonátu sodného.

Bezobalu tak stále posouvá myšlenku zero waste nakupování blíže k lidem tak, aby bezobalový nákup byl co nejjednodušší a otevřený všem, kteří se rozhodnou pro odpovědný a udržitelný život. Do budoucna, by mělo nové vážení zajistit prodavačům mnohem větší možnost věnovat se lidem, kteří přijdou. Místo markování tak naši prodavači budou moci poradit nebo pomoci zákazníkům s prvními bezobalovými krůčky. Tak jako tomu bylo v Bezobalu vždy.

Rozvoz a výdejna - nákup na dálku v době pandemie

Prodejny Bezobalu  nově nabízejí k otestování dvě nové služby - výdejnu nákupů objednaných online ale i jejich rozvoz v oblasti Prahy 1 - 10. V online prostředí si můžete objednat nákup počínaje pečivem a čerstvými produkty, přes trvanlivý sortiment a základní potraviny, konče eko drogerií a přírodní kosmetikou. Můžete se rozhodnout, jestli si nákup vyzvednete na jedné z poboček, nebo jestli si ho nechají dovézt až domů. Více informací najdete na našem webu: https://bezobalu.org/rozvoz-a-vydej/

Bezobalovost není jediná hodnota prodejen Bezobalu

Rozvoz i výdej jsme zavedli především proto, abychom našim zákazníkům umožnili nakoupit kvalitně a odpovědně i v době, kdy z různých důvodů nemohou sami fyzicky do prodejny přijít. Nákupy balíme do papírových a skleněných obalů. Bezobalovost totiž není jedinou hodnotou pro kterou zákazníci do prodejen Bezobalu chodí.  To potvrzují i slova ředitele obchodní části Bezobalu, Jiřího Sedláka: “Nakupování u nás v sobě zahrnuje soubor hodnot, od snižování množství odpadu, přes podporu šetrného a ekologického hospodaření s půdou, po podporu malých a pokud možno lokálních pěstitelů. Máme za to, že vzhledem k souboru hodnot jsme nyní zvolili maximálně zodpovědné řešení. Jednorázový obal, třebaže papírový, je pro nás dočasný kompromis. V současné situaci je to přijatelná cena za možnost dále podporovat ekologické zemědělství a nakoupit kvalitní zboží.”

Foto: zdroj Bezobalu