TIC BRNO nabízí (po)pletené vánoční suvenýry i kolekci ekologických dárků

| zdroj: Brno0

aktuality.jpg
zdroj: Brno

TIC BRNO představil dvě nové kolekce suvenýrů, které lze zakoupit osobně i online. Jedna z nich je ryze vánoční, koupí té druhé naopak přispějete na péči o městskou zeleň.

Když designeři z mladého brněnského NEON STUDIA někdy o prázdninách zpracovávali svůj návrh na vizuální identitu letošních Brněnských Vánoc, netušili, že Vánoce roku 2020 budou nejen pletené, ale kvůli koronavirovým opatřením taky dost popletené. Vizuální styl tak předběhl dobu a v adventním období v Brně vše hezky (nejen graficky) propojuje.

Tento design odkazující na Brno jako moravský Manchester se dostal i na kolekci vánočních dárků. Ve vánoční kolekci tak mechybí hrnky, letos opět se třemi různými motivy, a samozřejmě brněnské vánoční kuličky, které padají z orloje po dobu adventu a je možné je zakoupit i v e-shopu. Dále kolekci doplňují stylové šály, roušky, čokolády nebo mentolky. Vše samozřejmě vyrobili lokální tvůrci a výrobci, neboť jejich podpora je pro TIC BRNO klíčová.

Celá kolekce je k zakoupení na infocentrech, ve stánku na náměstí Svobody nebo online na e-shopu www.darkyzbrna.cz .

Dárky s ekologickým podtextem

Neméně zajímavá je i nová kolekce tzv. ekologických suvenýrů, jejichž koupí lidé přispějí na péči o městskou zeleň, například na neobvyklé ošetření stromů.

Aby bylo Brno i v roce 2030 příjemným místem k životu, zavádí vedení města už teď řadu adaptačních opatření, která společně spadají pod projekt #PripravBrno. Ten připravuje Brno na klimatickou změnu a probíhá v 10 krocích, kterými jsou: nakládání s energií, podpora udržitelné dopravy, ekologická hromadná doprava, zapojení veřejnosti, dotační programy, voda ve městě, výměna osvětlení, přechod na horkovody, nakládání s odpady a městská zeleň.

Na poslední jmenovanou oblast přispějí lidé zakoupením zboží z kolekce, která podporuje lokální výrobce a myslí i na ekologickou výrobu. V nabídce najdete víno z Bílých Karpat, meduňkovou koupel, kávu praženou na jižní Moravě, čokoládu v recyklovatelném obalu, speciální kuličky z brněnského orloje a šálky s motivem katedrály na Petrově. Předměty vznikly díky spolupráci TIC BRNO, Odboru životního prostředí MMB a Veřejné zeleně města Brna.

Výrobky lze zakoupit na e-shopu www.darkyzbrna.cz nebo osobně v infocentrech.