13. 8. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Brno

Speciální vůz monitoruje ovzduší na náměstí Svobody v Brně

Speciální vůz bude v centru Brna měřit koncentrace prachových částic PM10, jemných prachových částic PM2,5 a PM1, oxidu dusičitého, oxidu uhelnatého a oxidu siřičitého.

Na otázku, jak kvalitní ovzduší je na náměstí Svobody, odpoví speciální vůz. Ten bude prostor na náměstí Svobody ode dneška do konce srpna monitorovat. Jde o mimořádnou událost, neboť v centru Brna jinak žádná kontinuální měření neprobíhají.

Mobilní auto města Brna bude měřit koncentrace prachových částic PM10, jemných prachových částic PM2,5 a PM1, oxidu dusičitého, oxidu uhelnatého a oxidu siřičitého. Přístroje zaznamenají i hodnoty klasických meteorologických veličin jako jsou směr a rychlost větru, teplota, tlak a vlhkost vzduchu.

Výsledky zpracuje Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna budou po jejich zpracování zveřejněny na konci září na webových stránkách www.brnenskeovzdusi.cz.

Na území města Brna stojí desítka monitorovacích stanic. Jejich výsledky je možné na výše uvedeném webu sledovat.

Foto: zdroj Brno