Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Soutěž Zelená škola zná vítěze. Čeká na ně finanční bonus

| zdroj: Olomoucký kraj0

aktuality.jpg
zdroj: Olomoucký kraj

Celkem šestnáct škol se přihlásilo do krajské soutěže Zelená škola. Ta hodnotí ekologické aktivity vzdělávacích institucí a jejich projekty na ochranu přírody. Motivuje tak žáky k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí.

„Ačkoli vítěze jednotlivých kategorií už známe, samotné předání ocenění proběhne až v novém školním roce, a to 13. září,“ uvedl Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Ceny se budou tentokrát rozdávat v pěti kategoriích podle stupňů škol – zvlášť se hodnotí mateřské a střední školy, základky i gymnázia. Například v kategorii mateřinek získala nejvíce bodů Mateřská škola Pohádka ze Zábřeha, mezi základními školami vyhrála ta ze Senice na Hané, v porovnání gymnázií skončil na prvním místě Hejčín.

„Vítězné školy dostanou finanční příspěvek ve výši třicet tisíc korun, který mohou použít třeba na nákup výukových pomůcek, zahradního nářadí a materiálu, dětských herních prvků a úhradu služeb vztahujících se k ekologické výchově,“ dodal radní Jakubec.

Úspěšná školská zařízení, která si ze soutěže odnáší prvenství, mohou dva roky používat titul „Zelená škola Olomouckého kraje“. 

Přehled vítězů jednotlivých kategorií

kategorie: Mateřská škola:Mateřská škola POHÁDKA, Zábřeh

kategorie:Základní škola – I. a II. Stupeň:Základní škola Senice na Hané

kategorie: Gymnázium:Gymnázium, Olomouc – Hejčín

kategorie: Střední škola vzdělávající žáky v oborech vzdělání zaměřených na lesnictví, ekologii a zemědělství:Střední lesnická škola, Hranice

kategorie: Škola samostatně zřízena pro děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami:Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Přerov

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT