Soutěž Přeměna odpadů na zdroje je otevřena všem zájemcům až do 15. dubna

| zdroj: MPO0

Soutěž Přeměna odpadů na zdroje je otevřena všem zájemcům až do 15. dubna

Mohou tak dát těmto vysloužilým předmětům šanci na druhý život, aby ve formě druhotné suroviny nebo nového výrobku byly i nadále k užitku.

„Dlouhodobým cílem Ministerstva průmyslu a obchodu je motivovat zejména podnikatele ve všech výrobních odvětví a v sektoru stavebnictví, představitele měst a obcí, pedagogy všech vzdělávacích zařízení a další odbornou i občanskou veřejnost, k pozitivnímu přístupu k výrobkům a materiálům vyrobeným z druhotných surovin. Šíření osvěty je cestou, jak oslovit a poskytnout informace o oběhovém hospodářství co nejvíce lidem,“ uvádí ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Jako v minulých ročnících soutěže i v tomto 3. ročníku lze soutěžit v některé ze sedmi kategorií. Na vítěze čekají zajímavé ceny. Od ročního kurzu nástavbového vysokoškolského studia celoživotního vzdělávání v oblasti oběhového hospodářství až po zážitkové ceny v obdobném rozsahu jako ve 2. ročníku.

Vítězné i nominované projekty a díla přihlášená do soutěže budou prezentovány na odborných konferencích a seminářích, budou zveřejněna na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu, mediálních i odborných partnerů soutěže a budou tvořit hlavní část Katalogu z 3. ročníku soutěže.

Přihlášení do soutěže je jednoduché, stačí vyplnit on-line přihlášku na adrese: https://druhotnasurovina.mpo.cz v termínu do 15. dubna 2019.

Vítězové budou slavnostně vyhlášeni a oceněni ve Valdštejnském paláci  v historických prostorách Senátu ČR 6. června 2019. Podrobnosti o každé ze sedmi kategorií a další informace najdete na webu soutěže.