Slasti a strasti správy zeleně v praxi – diskusní fórum k problematice péče o veřejnou zeleň

| zdroj: NSZM ČR/ SZKT0

zelen_SZKT.png
zdroj: SZKT

Diskusní fórum je primárně určeno těm, jejichž náplní práce je správa veřejné zeleně a péče o ni a to na všech úrovních veřejné správy - správce zeleně, výkonná technická složka, zastupitel, radní, starosta, dodavatel, člen komise ŽP apod. Účast je zdarma.

Otevřené diskusní fórum k problematice správy, zakládání a rozvojové péče o zeleň ve městech a obcích pořádá Sekce správa zeleně. Fórum proběhne on-line formou prostřednictvím aplikace ZOOM a také je možné fórum sledovat živě na kanálu Youtube - SZKT, z.s.

Datum: úterý 13. dubna 2021 (9:00 - 12:00 hodin)

Přednášející:

Doc. Ing. Pavel Šimek, Ph.D.; Ing. Jaroslav Brůžek, Ing. Jana Caldrová, Ing. Jan Forejt, Ing. Hana Hrdličková, Ing. Jitka Nováková - členové Rady Sekce správa zeleně.

Program

Obsahem fóra bude představení sekce SZKT, sdružující správce zeleně z českých měst a obcí a otevření širší celospolečenské diskuse k tématům, kterými se správa veřejného prostoru zabývá. Cílem fóra bude definice stěžejních problémů správy zeleně a společná diskuse nad možnostmi, jak je řešit. Ambicí prvního diskusního setkání je definování role profesních organizací při řešení těchto problémů, sekundárně pak příprava detailněji zaměřených odborných seminářů SZKT, které při řešení vybraných témat mohou pomoci.

Členění programu

Úvod, krátké představení činnosti a poslání SZKT, možnosti vzdělávání.

Úvodní přednáška doc. Ing. Pavla Šimka: OBOROVÉ NÁSTROJE A ZELENÁ INFRASTRUKTURA ČESKÝCH MĚST

Představení činnosti sekce, inspirace ze správy zeleně v městech a obcích ČR.

Moderovaná diskuse - definice stěžejních problémů správy zeleně.

Diskuse a otázky prostřednictvím chatu, závěr.

Další informace a přihlášení naleznete zde.