Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Školáci v Karlovarském kraji vysbírali více než 2 tuny vysloužilého elektra

| zdroj: Karlovarský kraj0

Školáci v Karlovarském kraji vysbírali více než 2 tuny vysloužilého elektra

„Z elektroodpadu jsme dnes prostřednictvím recyklace schopni získat až 80 procent materiálů, které můžeme znovu využít. Díky dětem jsme tak ušetřili zhruba 1 670 kilogramů surovin. Zároveň školáci a studenti přispěli k ochraně životního prostředí, zabránili úniku škodlivých látek, které tento odpad obsahuje,“ uvedla Kristina Koucká, marketing manager z neziskové společnosti Asekol, která v České republice zajišťuje sběr a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

Nejlepšího výsledku v kraji dosáhla Základní škola Královské Poříčí, kde v průměru na žáka odevzdali 5,49 kilogramu vysloužilého elektra. Na druhém místě se umístila Základní škola Vítězství, Mariánské Lázně, s 3,54 kilogramy v přepočtu na žáka. Samostatně byly ještě hodnoceny větší školy s více než 300 žáky. Zde první místo patřilo Základní škole a mateřské škole Ostrov, Myslbekova, kde v průměru na žáka vytřídili 1,5 kilogramu elektra.

Sběrová kampaň probíhala ve všech krajích České republiky od srpna do listopadu minulého roku. Následovaly svozy elektra a vyhodnocení výsledků. Dohromady se do ní zapojilo 809 škol a k recyklaci bylo odevzdáno 97,6 tun vysloužilých drobných elektrospotřebičů. Školy za sběr a aktivitu získávají odměny – nejčastěji v podobě knížek, školních a sportovních potřeb, her nebo si pro třídy mohou objednat vzdělávací program s ekologickou tematikou. Další informace o programu„Recyklohraní aneb Ukliďme si svět“ najdete také na těchto webových stránkách.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.