Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

SFŽP ČR pořádá semináře pro zájemce o využití srážkové vody a Norské fondy

| autor: Hana Tomášková0

Hospodaření s dešťovou vodou bude tématem trojice seminářů pro zástupce měst a obcí, které proběhnou v Praze, Ostravě a Brně. Efektivní využití dešťové vody může obce připravit na sucho bez zbytečného splachování peněz do kanalizace.

Na boj se suchem MŽP nabízí 1 miliardu korun z Operačního programu Životní prostředí, další prostředky jsou připraveny v Národním programu Životní prostředí nebo v Norských fondech. Na seminářích se zástupci obcí seznámí s druhy projektů, které jsou podporovány dotačními programy, a s výhodami, které obcím a jejich obyvatelům přinesou. Zjistíte, jak se do programů zapojit a jak na cestě k dotaci postupovat.

Semináře jsou zástupcům měst a obcí přístupné zdarma po předchozí registraci, program bude probíhat vždy od 9:30 do 13 hodin. Semináře se budou konat v těchto městech a termínech:

27. března / PRAHA
Magistrát hl. města Prahy, Mariánské náměstí 2, Praha 1 – 3. patro, místnost č. 349
4. dubna / OSTRAVA
Krajský úřad Moravskoslezského kraje, 28. října 117, 702 18 Ostrava – zasedací místnost F502
11. dubna / BRNO
Krajský úřad Jihomoravského kraje, Žerotínovo nám. 449/3, 601 82 Brno – zasedací místnost č. 045A (-2. podlaží)

Seminář pro Norské fondy 2014-2021
Cestou k úspěšné žádosti o projekty mezinárodní spolupráce mezi českými a norskými subjekty, které spadají pod fond pro bilaterální spolupráci, vás provede mezinárodní seminář k Norským fondům. Účastníci se zde setkají s potenciálními partnery projektů z donorského státu, zároveň se seznámí s technickými aspekty žádostí o dotaci.

Seminář je součástí programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu, který je právě z prostředků Norských fondů 2014-2021 financován. Aktuálními tématy programu jsou zlepšení biodiverzity v krajině, snížení znečištění ovzduší, omezení zátěže vodního prostředí mikropolutanty či příprava a implementace adaptační a mitigační strategie na úrovni obcí.

Na seminář se mohou zdarma registrovat všechny subjekty, které jsou způsobilými žadateli programu, tedy ty, které jsou v Česku či Norsku vedeny jako právnické osoby. Seminář bude veden v AJ.

10. dubna / PRAHA
9:00 – 16:00, místo konání bude registrovaným účastníkům upřesněno na začátku dubna

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert