Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Setkání koordinátorů environmentální výchovy Středočeského kraje

| zdroj: Středočeský kraj0

ovzdusi_lesy3.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Více než 70pedagogů a dalších zástupců institucí zabývajících se výchovou pro udržitelný rozvoj se dnes zúčastnilo 15. ročníku setkání koordinátorů environmentální výchovy Středočeského kraje. Akci pořádá Klub ekologické výchovy ve spolupráci s Odborem životního prostředí Středočeského kraje a Přírodovědeckou fakultou UK.

„Setkání koordinátorů environmentální výchovy je tradiční akcí, ke které patří ipředávání certifikátů a odměn školám zapojeným do programu Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje. Do toho se zapojují školy od mateřských po střední, které za své aktivity v oblasti ekologické výchovy získávají certifikát na 3 roky. Současně jsme vyhlásili další ročník programu,“ uvedla radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková.

Součástí setkání bylo představení výhledu akcí, které na letošní rok v rámci EVVO Středočeský kraj chystá. Předsedkyně Klubu ekologické výchovy Milada Švecová prezentovala klíčová témata setkání, což byly pro letošní rok neživá příroda, geoparky a obnovitelné zdroje energie. Účastníci setkání byli informováni také o tématech vyhlašovaných OSN a UNESCO pro rok 2023. Následovala prezentace připravovaných akcí České společnosti ornitologické. Nabídku programu doplnila informace o vyhlášení minerálu roku 2023 (pyritu) a 2. geologické škole s badatelským zaměřením, která bude spojena s exkurzí do Českého středohoří. Na její realizaci se podílí KEV a Přírodovědecká fakulta UK, geologická sekce.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy