Reklama

SERVISNÍ TÉMATA

Z vysloužilých zářivek se tak do přírody nedostalo 240 kilogramů toxické rtuti. Čistě teoreticky by takové množství rtuti mohlo znečistit vodu v objemu 15 nádrží Lipno nebo 760 Máchových jezer.


Průzkum společnosti Energie ČS, který pro ni realizovala agentura Foresite Marketing, se zaměřil mimo jiné na to, jaké technologie lidé používají v domácnostech a o jakých uvažují, že by si pořídili.


Česká technologie funkčních nátěrů FN NANO®, která prorazila do světa, se jeví být environmentálně i ekonomicky zajímavým produktem s mnohostranným využitím. Jedná se o vynález českého vědce ing. Jana Procházky Ph.D.


Češi se snaží chovat více eko. Co se třídění odpadů týče – třídit plasty, papír a sklo je pro většinu z nás samozřejmost. Stále více lidí se však věnuje také třídění dalších odpadů jako jsou bioodpady, oleje, kovy a v neposlední řadě baterie a akumulátory.


V nové internetové databázi Adapterra Awards se lidé mohou seznámit s projekty řešícími opatření proti klimatickým změnám. Tvůrci z Nadace Partnerství se rozhodli shromáždit kvalitní a zajímavé projekty napříč celou republikou.


Zařízení MULTIFERM je unikátním řešením, které přináší v několika svých provozních variantách řešení nejen problematiky úpravy biologicky rozložitelných materiálů, ale také problematických druhů odpadů jako jsou čistírenské kaly nebo gastro odpad včetně odpadu z vedlejších živočišných produktů. 


Jste-li vlastníkem veřejné budovy, určitě víte, že její rekonstrukce je velmi nákladná a sehnat takové prostředky není vůbec jednoduché. Dotace je v takovém případě významnou pomocí.


Podle statistik neziskové společnosti ECOBAT, která se u nás stará o recyklaci baterií, se množství vytříděných baterií rok od roku zvyšuje. Stále však k recyklaci odevzdáváme jen zhruba každou druhou baterii, která se dostane do oběhu.


Státy Evropské unie čím dál více trápí nelegální dovozy produktů ze zemí mimo EU, především z Číny. Čím dál tím více evropských spotřebitelů si přes e-shopy sídlící v asijských a jiných, tzv. třetích zemích (tj. zemích mimo EU), nakupuje elektroniku, baterie, pneumatiky a jiné výrobky, které si nechávají zasílat přímo domů.


Vzorem dobrého ekologického, tedy i morfologického stavu je vodní tok přírodní, nepoškozený lidskými zásahy. V naší kulturní krajině se vodní tok zcela neovlivněný člověkem nenajde.


1

PARTNEŘI