Reklama

SERVISNÍ TÉMATA

Školáci a studenti z celé republiky odevzdali během tříměsíční sběrové kampaně k recyklaci 60,2 tuny použitých baterií. Kampaň se uskutečnila v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět a zapojilo se do ní 912 škol.


Podle průzkumu neziskové společnosti ECOBAT se přes 58 % Čechů snaží dlouhodobě neplýtvat potravinami, a dalších 35 % si začalo více hlídat, zda jídlo nevyhazuje zbytečně v posledních dvou letech. 


2. 12. 2019 byla vyhlášena Výzva Agentury pro podnikání a inovace na podporu udržitelnosti české ekonomiky prostřednictvím zavádění inovativních technologií v oblasti využití druhotných surovin "Nízkouhlíkové technologie - Druhotné suroviny".


Drtivá většina zahraničních e-shopů nabízejících zboží evropským i českým zákazníkům má v nabídce výrobky porušující zákony na ochranu životního prostředí.


Nepříjemných zážitků a zkušeností s komplikacemi, které vyplývají ze svévolného přesunu nádob, zná každé město nepočítaně. 


Přijetím Kjótského protokolu se jeho signatáři zavázali ke snižování emisí CO2 a k přijetí limitů jeho produkce. I společnost SAKO připravuje několik projektů, kterými chce přispět k úspoře těchto emisí. Jedním z nich je optimalizace provozu vzduchového kondenzátoru v zimním období.


V České republice se postupně mění výstavba. Čím dál tím víc se staví energeticky účinnější budovy. Tedy zjednodušeně objekty s menší spotřebou energie, což přináší úspory.


Z vysloužilých zářivek se tak do přírody nedostalo 240 kilogramů toxické rtuti. Čistě teoreticky by takové množství rtuti mohlo znečistit vodu v objemu 15 nádrží Lipno nebo 760 Máchových jezer.


Průzkum společnosti Energie ČS, který pro ni realizovala agentura Foresite Marketing, se zaměřil mimo jiné na to, jaké technologie lidé používají v domácnostech a o jakých uvažují, že by si pořídili.


Česká technologie funkčních nátěrů FN NANO®, která prorazila do světa, se jeví být environmentálně i ekonomicky zajímavým produktem s mnohostranným využitím. Jedná se o vynález českého vědce ing. Jana Procházky Ph.D.


PARTNEŘI