28. 4. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Kraj Vysočina

Seminář na téma zavádění energetického managementu v podmínkách Kraje Vysočina

V polovině dubna 2019 proběhl pod záštitou Martina Kukly, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku seminář pro příspěvkové organizace na téma principy zavádění energetického managementu v podmínkách Kraje Vysočina. Kraj Vysočina se schválením svojí Energetické politiky zavázal uspořit minimálně 10 % spotřebovávaných energií. K tomu, aby toto mohl provést, byla radou kraje schválena pravidla k systému managementu hospodaření s energií a akční plán na rok 2019.

Krajský systém hospodaření s energií stojí na dvou pilířích:

1) investiční opatření vedoucí ke snižování energetické náročnosti budov,

2) „měkká“ opatření, kde jde především o systémovou práci s uživateli jednotlivých objektů včetně jejich vzdělávání v oblasti nakládání s energiemi.

Právě s těmito dokumenty a konkrétními opatřeními byli seznámeni zástupci přítomných příspěvkových organizací. Příspěvkových organizací má kraj téměř 100 a ve svých správách mají více jak 800 budov a stovky odběrných míst nejrůznějších komodit (voda, plyn, elektřina, teplo).

„Těmito postupnými kroky chceme zavést ucelený a jasný přístup k využívání energií, optimalizovat spotřeby energií, uspořit výdaje na energie a v neposlední řadě snížit zátěž pro životní prostředí," dodal Martin Kukla, náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku.

Foto: ilustrační/ Pixabay