Šance pro kreativní nápady obcí i měst: soutěž Přeměna odpadů na zdroje

| autor: redakce| zdroj: MPO ČR0

Šance pro kreativní nápady obcí i měst: soutěž Přeměna odpadů na zdroje

Soutěž pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Agenturou CzechInvest. Má za cíl motivovat podnikatele, živnostníky, města a obce, žáky a studenty všech stupňů škol i organizace volnočasových aktivit, aby kreativně využili materiály a výrobky, které ukončily svoji životnost. Aby tyto již odložené věci/odpady nápaditě přeměnili na druhotné suroviny nebo na nové výrobky/předměty určené k novému použití. To vše v duchu udržitelného využívání zdrojů a na podporu oběhového hospodářství. Šíření informací z oblasti udržitelného využívání zdrojů je velmi prospěšné a prezentace úspěšných českých firem, které v oběhovém hospodářství našly svou podnikatelskou příležitost, poskytuje ostatním příklady dobré praxe.

Soutěž je určená všem výrobním podnikům, stavebním firmám, provozovatelům služeb, obcím, městům, krajům, institucím veřejné správy, žákům a studentům všech typů škol, mimoškolním zařízením, ale nově i neziskovým organizacím, svazů, asociacím, sdružením, spolkům apod.

Přihlášky do všech kategorií se přijímají do 15. dubna 2020. Ze všech účastníků, jejichž přihlášky a přílohy budou splňovat stanovená kritéria, vyberou odborné poroty 5 nejlepších, ti budou pozváni do Senátu na slavnostní oceňování vítězů v průběhu měsíce června tohoto roku.

V jednotlivých kategoriích spolu budou soutěžit projekty podporující odpovědný přístup k využívání surovin. Může se jednat o kreativní zpracování výrobků s ukončenou životností z papíru, plastů, kovů, skla, dřeva, textilu atd., o inovativní způsoby využití druhotných surovin ve výrobní nebo stavební činnosti a řadu dalších aktivit podporujících oběhové hospodářství.

Více se dozvíte zde.

Foto: zdroj MPO ČR