30. 7. 2020  |  Zpravodajství  |  Autor: Hana Tomášková

REMA je připravena zajistit obcím zpětný odběr i pro elektrozařízení značky Samsung

Smlouva mezi společnostmi Asekol a Samsung skončila, a proto nebude Asekol od 1. srpna 2020 odebírat vysloužilé elektrospotřebiče značky Samsung. Obcím je připravena zajistit zpětný odběr společnost REMA System.

REMA je připravena zajistit obcím zpětný odběr

Společnost REMA Systém, a.s. deklaruje, že je připravena napojit se na stávající a funkční systém obce tak, aby občan v souvislosti s tím, že společnost Asekol přestává od 1.8.2020 ze sběrných dvorů svážet elektrozařízení značky SAMSUNG, nezaznamenal jakoukoliv změnu.

„Již v prosinci loňského roku jsme prostřednictvím SMO ČR obce informovali, že podobná situace může nastat, a že jsme připraveni zapojit se do jejich obecních systémů. V dubnu letošního roku jsme dokonce obeslali i všechna města a obce s nabídkou spolupráce," informuje Rema System ve svém vyjádření ke vzniklé situaci, kde mimo jiné dále uvádí: „REMA je připravena zajistit obcím zpětný odběr tak, aby zařízení byla ze sběrných dvorů kontinuálně svážena a aby byl jejich sběr obvyklým způsobem financován."

Přečtěte si také:

Asekol končí se zpětným odběrem elektroniky Samsungu

Informační telefonní linka

Od 1. července 2020 byla na čísle 800 976 679 spuštěna služba bezplatné informační telefonní linky Chytrá recyklace Jejím cílem je podpora a přímý kontakt se spotřebiteli při řešení situace, jak naložit s vysloužilým elektro výrobkem v rámci zpětného odběru. Linka je v provozu je od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin a je zdarma.

REMA Systém, REMA Battery, REMA PV Systém, REMA AOS

Hlavními aktivitami čtyřlístku společností pod značkou REMA jsou služby zabezpečující zpětný odběr a recyklaci elektrických a elektronických zařízení (jako jsou pračky, lednice, televize, počítače, tiskárny, mobily a další), baterií, akumulátorů a solárních panelů.

Nově je mezi společnostmi zařazena REMA AOS, která čeká na autorizaci s cílem poskytovat služby sdruženého plnění v oblasti obalů a odpadů z obalů.

Foto: ilustrační/ Wikimedia Commons