Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

REMA je připravena zajistit obcím zpětný odběr i pro elektrozařízení značky Samsung

| autor: Hana Tomášková0

REMA je připravena zajistit obcím zpětný odběr i pro elektrozařízení značky Samsung

REMA je připravena zajistit obcím zpětný odběr

Společnost REMA Systém, a.s. deklaruje, že je připravena napojit se na stávající a funkční systém obce tak, aby občan v souvislosti s tím, že společnost Asekol přestává od 1.8.2020 ze sběrných dvorů svážet elektrozařízení značky SAMSUNG, nezaznamenal jakoukoliv změnu. 

„Již v prosinci loňského roku jsme prostřednictvím SMO ČR obce informovali, že podobná situace může nastat, a že jsme připraveni zapojit se do jejich obecních systémů. V dubnu letošního roku jsme dokonce obeslali i všechna města a obce s nabídkou spolupráce," informuje Rema System ve svém vyjádření ke vzniklé situaci, kde mimo jiné dále uvádí: „REMA je připravena zajistit obcím zpětný odběr tak, aby zařízení byla ze sběrných dvorů kontinuálně svážena a aby byl jejich sběr obvyklým způsobem financován."Informační telefonní linka

Od 1. července 2020 byla na čísle 800 976 679 spuštěna služba bezplatné informační telefonní linkyChytrá recyklace Jejím cílem je podpora a přímý kontakt se spotřebiteli při řešení situace, jak naložit s vysloužilým elektro výrobkem v rámci zpětného odběru. Linka je v provozu je od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin a je zdarma.

REMA Systém, REMA Battery, REMA PV Systém, REMA AOS

Hlavními aktivitami čtyřlístku společností pod značkou REMA jsou služby zabezpečující zpětný odběr a recyklaci elektrických a elektronických zařízení (jako jsou pračky, lednice, televize, počítače, tiskárny, mobily a další), baterií, akumulátorů a solárních panelů.

Nově je mezi společnostmi zařazena REMA AOS, která čeká na autorizaci s cílem poskytovat služby sdruženého plnění v oblasti obalů a odpadů z obalů.

Foto: ilustrační/ Wikimedia Commons

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK