Rada kraje navrhla další investiční balíček pro Středočeský kraj

| autor: Středočeský kraj0

Rada kraje navrhla další investiční balíček pro Středočeský kraj

Jak dále náměstek G. Kovács upřesnil, po zapojení požadavků správců jednotlivých kapitol krajského rozpočtu by mělo dále jít z přebytku hospodaření 38 milionů korun do kapitoly Kultura a památkové péče, a to na finanční podporu akcí, jako je například Kulturní léto ve Středočeském kraji, na koncepční podporu středočeských divadel či jednotnou propagaci příspěvkových organizací v oblasti kultury. „O deset milionů korun by měl být posílen Program 2019 pro poskytování dotací z rozpočtu kraje na obnovu památek určených ke společenskému vyžití, konkrétně na dodatečnou výzvu 2019,“ vyzdvihl G. Kovács.

Pro oblast regionálního rozvoje by mělo jít ze zůstatku hospodaření 42,48 milionu korun. Z toho 10 milionů korun by mělo jít například na založení a alokaci nově zamýšleného Fondu rozvoje doprovodné infrastruktury za účelem posílení doprovodné infrastruktury v rámci rozvoje vodní turistiky a rekreační plavby. 6 milionů korun by také mělo jít na pilotní projekt Venkov pro život 4.0, který si klade za cíl nastavení praktických konceptů a řešení aktuálních potřeb místních starostů a obyvatel specifické oblasti Jesenicko – Čistecko.

Rada kraje by také chtěla ze zůstatku hospodaření posílit Středočeský Fond životního prostředí a zemědělství, a to o 30 milionů korun a 1,8 milionu korun by mělo jít na přípravu vodovodního přivaděče dálnice D3 ve spolupráci s budoucím rozhodujícím investorem, společností Úpravna vody Želivka a.s.

Ilustrační foto Pixabay