Rada hl. m. Prahy schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na rok 2019

| autor: Praha.eu0

Schválením konečného návrhu Ročního plánu obnovy pro rok 2019 došlo k upřesnění výčtu akcí, který se odvíjel od koordinace města s dalšími investory, zejména Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, Dopravním podnikem hl. m. Prahy, městskými částmi, Pražskou plynárenskou a dalšími. V tomto roce se bude investovat i do liniových staveb. Určitě je třeba zmínit i pokračující rekonstrukci a modernizaci Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově,“ řekl náměstek primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Letos se bude investovat mimo jiné do oprav Úpraven vody Podolí a Káraný. Kromě toho se budou opravy týkat jednotlivých městských částí, zde stojí za zmínku například rekonstrukce vodovodních řadů na Loretánském náměstí a okolí ulice Parléřova v Praze 1; v Praze 2 se bude jednat o ulici Žitnou a její okolí; Prahu 3 čeká rekonstrukce v ulicích Bořivojova, Jagellonská a jejího okolí; v Praze 4 půjde o ulici Křesomyslovu; v Praze 5 jde o ulici K Rozmezí a její okolí; v 6 Praze se bude jednat o ulice Na Pískách, U kolejí, Suchdolská a Patočkovu ulici, v Praze 8 se bude rekonstruovat vodovodní řad v ulici Pod Plynojemem; v Praze 10 půjde o ulici Sportovní, Vršovickou a Charkovskou; v Praze 12 mohou lidé očekávat práce v ulici Machovcova a jejím okolí.

Kromě vodovodních řadů budou probíhat i rekonstrukce kanalizací, například v Praze 1 na Václavském náměstí, v ulici Betlémské, Politických vězňů, Jungmannově a Kožné; v Praze 3 pak půjde o Koněvovu, Tachovské náměstí, Bořivojovu a Jagellonskou ulici; v Praze 4 pak čeká rekonstrukce kanalizaci v ulici Táborská a Křesomyslova; v Praze 5 ulici Lomařskou, Paškovu, Sliveneckou, Pod Brentovou a její okolí; v Praze 6 pak můžete čekat práce v ulici Pod Novým lesem a jejím okolí.

Rozsah prací se dotkne také mnoha dalších ulic v různých městských částech, o probíhajících opravách budou Pražané průběžně informováni.

Foto: ilustrační/ Pixabay