Nezapomeňte na kontrolu vody v bazénech

| zdroj: PVK0

Nezapomeňte na kontrolu vody v bazénech

„Zejména v parných dnech se může kvalita vody výrazně zhoršit, proto kontrola jistě nezaškodí. Rozbor zajistí naše akreditovaná laboratoř,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Odběr vody z bazénů podléhá přísným pravidlům. Například je nutné provést odběr vzorku maximálně 18 až 20 hodin před jeho předáním do laboratoře. Odebírající by měl mít umyté ruce. Vzorek bazénové vody se odebírá z hloubky 15 centimetrů pod hladinou a minimálně třicet centimetrů od okraje bazénu.

Vzorkovnice jej možné si vyzvednout v laboratoři PVK v Dykově ulici 3 v pracovní dny od 7 do 15 hodin. Po předchozí telefonické domluvě, lze vzorkovnice vyzvednout v recepci od pondělí do čtvrtka do 18 hodin, v pátek pak do 15 hodin. Výsledky rozboru se zákazníci dozvědí do týdne, a to písemnou formou k vyzvednutí na recepci nebo poštou/e-mailem.

Mikrobiologický a fyzikálně-chemický rozbor u soukromých bazénů přijde zákazníka na 500 korun vč. 21% DPH.

Kontakt: Akreditovaná laboratoř PVK - Útvar kontroly kvality vody: Dykova 3, 101 00 Praha 10, tel: 221 501 106,107 nebo laborator@pvk.cz.

Detailní pokyny k odběru a uchovávání vzorků vody z bazénu naleznete zde:

Foto: zdroj PVK