Projekt Landscape in Focus vytváří manuál pro malé a středních obce v oblasti krajinářství

| zdroj: SMO ČR0

claudio-testa--SO3JtE3gZo-unsplash
zdroj: unsplash.com

Staňte se inspirací v projektu LANDSCAPE IN FOCUS / KRAJINA PRO OBCE! V rámci projektu se hledají případové studie, které mají sloužit jako inspirace a zdroj informací pro malé a střední obce.

Starostové a zastupitelé malých a středních obcí nemají rozsáhlé týmy a často postrádají odborníky, kteří by se mohli věnovat krajině a životnímu prostředí. To vede k obtížím v oblasti plánování a rozhodování v území, ať už se jedná o zastavěné části obce nebo o volnou krajinu. Do projektu LANDSCAPE IN FOCUS / KRAJINA PRO OBCE se hledají malé a střední obce, které s jejich projekty mohou dále inspirovat.

Jste malou/ středně velkou obcí, která:

• spolupracuje se zemědělci, lesníky, neziskovým sektorem,…?
  • obnovuje remízky, meze, cesty, aleje,…?
  • revitalizuje veřejný prostor?
  • hospodaří s dešťovou vodou?
  • spolupracuje s místními komunitami?
  • drží krok se soudobými trendy udržitelného rozvoje?

Proč se hledají právě tyto obce?

• chystaný projekt LIF-T project - Landscape in Focus vytváří na základě případových studií manuál, který bude sloužit jako inspirace a zdroj informací pro starosty (zastupitele) malých a středních obcí
  • krajinářská architektura je profese, která na základě krajinného plánu nebo dílčích projektů může obcím pomoci výše vyjmenované body proměnit v skutečnost

Více o projektu naleznete v přiloženém letáku. V případě zájmu o prezentaci vlastních projektů i doporučení projektů, které vás zaujaly, se neváhejte obrátit nastemberova@caka.cz .

Landscape in focus_informace pro partnery_CZ.pdf