Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Proces vyhlášení Národního parku Křivoklátsko byl zahájen

| zdroj: Středočeský kraj0

aktuality
zdroj: Středočeský kraj

Proces vyhlášení Národního parku Křivoklátsko byl zahájen. Ministerstvo životního prostředí na úřední desce oznámilozáměr a další podklady. Středočeský kraj podpořil vyhlášení nejcennějších částí chráněné krajinné oblasti národním parkem už loni v červnu.

„Základní myšlenka pro vyhlášení je zajistit maximální možnou ochranu unikátního území, které ve středních Čechách máme, a zachovat ho pro další generace. Oficiálním oznámením záměru na úřední desce ministerstva životního prostředí se přechází z diskusí nad obecnými tezemi do fáze připomínkování konkrétního zveřejněného záměru. Na to mají obce, kraje a vlastníci nemovitostí celkem 90 dnů. Následovat bude vypořádání připomínek a vlastní legislativní proces, který by mohl být podle aktuálního harmonogramu dokončen v roce 2024,“ uvedla krajská radní pro oblast životního prostředí Jana Skopalíková (Piráti).

Národní parky jsou v České republice vyhlašovány zákonem, příprava vyhlášení přísluší ministerstvu životního prostředí. „Středočeský kraj chce s přípravami pomoci. Už loni hned poté, co krajské zastupitelstvo záměr podpořilo, jsme se začali setkávat se zástupci všech obcí, kterých by se národní park týkal, a samozřejmě i s občany. Vysvětlovali jsme přínos záměru, naslouchali připomínkám a snažili se přinášet odpovědi na otázky, které návrh vyvolal,“ doplnila radní.

Vlastníci nemovitostí dotčení navrhovanou ochranou, zapsaných v katastru nemovitostí, mohou uplatnit své námitky ve lhůtě 90 dnů ode dne doručení oznámení veřejnou vyhláškou na portálu veřejné správy. Námitky se uplatňují písemně u Ministerstva životního prostředí v Praze.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.