Příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v nestátních lesích za rok 2019 - koncept zásad

| zdroj: MZe ČR0

Příjem žádostí o příspěvek bude probíhat od 21. 7. (předpoklad) do 18. 9. 2020. Předmětem příspěvku je jehličnaté dříví z nahodilých těžeb, jehož objem žadatel prokazuje doklady z roku 2019 (účetními či daňovými doklady o těžbě, soustřeďování, odvozu či prodeji dříví, smlouvami o prodeji dříví nebo pracovními lístky za těžbu nebo soustřeďování dříví provedené vlastními zaměstnanci). Příspěvek je poskytován jednou sazbou 398 Kč/m3. Žádost budou žadatelé sestavovat v modulu pro žadatele, který po předání dat žádosti umožní žádost vytisknout a s požadovanými podpisy a přílohami ji doručit příslušnému krajskému úřadu.

S počátkem příjmu žádostí bude zveřejněna finální podoba zásad, příručka pro žadatele a rovněž odkaz do modulu, v němž žadatelé žádost najdou pod programem Ln.2020. Pro pokročilé uživatele budou zveřejněny XSD šablony umožňující připravit soubory pro hromadné vkládání žádostí či jejich příloh.

Žadatelům je k dispozici e-mailová adresa prispevky-kurovec@mze.cz a po dobu příjmu žádostí rovněž telefonická infolinka 221 815 031 (v provozu od pondělí do pátku od 8 do 15 hod).