Příjem žádostí o kotlíkové dotace skončil, Kraj Vysočina přijal ve 3. výzvě více než čtyři tisíce žádostí

| zdroj: Kraj Vysočina0

komin_kour.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixababy

Poslední žádosti o příspěvek na ekologický zdroj vytápění resp. o kotlíkové dotace přijímal Kraj Vysočina 13. listopadu 2020. Třetí kolo kotlíkových dotací odstartovalo na Vysočině 23. října minulého roku, žádosti o celkem 237,2 miliónu korun bylo možné podávat průběžně.

Vzhledem ke stále vysokému zájmu ze strany obyvatel požádal kraj o navýšení alokace pro 3. kolo kotlíkových dotací pro podané projekty, a to o více než 94 miliónů korun. Kraj Vysočina ve třetí výzvě přijal 4 431 žádostí.

V rámci všech tří výzev mohlo být na Vysočině vyměněno téměř osm tisíc starých kotlů za celkem 800 miliónů korun. Celkem krajští administrátoři přijali 10 850 žádostí, z nichž 7 936 bylo prozatím schváleno, a zatím s 7 839 žadateli byla uzavřena smlouva. První dvě kola výzev byla už kompletně administrativně vyřízena (nyní probíhá udržitelnost realizovaných projektů), třetí, poslední výzva právě administrativně probíhá – stále se kontrolují žádosti, připravují postupně materiály ke schválení smluv, průběžně jsou doručována i vyúčtování a propláceny dotace. S žadateli se komunikuje postupně, tak jak byly jejich žádosti přijaty.

V 1. a 2. výzvě kotlíkových dotací Kraj Vysočina celkově přijal 6 419  žádostí o kotlíkovou dotaci. Schválil jich 4 764. V předchozích výzvách měl kraj k dispozici na výměny kotlů celkem 485 miliónů korun.