Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

| zdroj: Liberecký kraj0

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami.   

Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici.

„Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují,“ prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

„Liberecký kraj je významným partnerem Potravinové banky v Liberci už od jejího založení v roce 2013 a pravidelně přispívá na její provoz,“ dodal hejtman Martin Půta.

První rok činil příspěvek 8 tisíc korun měsíčně na úhradu energií, během dalších roků se ustálil na 120 tisících korun, v letech 2017 a 2018 se vyšplhal na 220 tisíc korun, v roce loňském činil 300 tisíc.

Od roku 2018 došlo k výraznému nárůstu obchodů, od kterých Potravinová banka Libereckého kraje odebírá potraviny. V roce 2018 jich přerozdělila 110 tun.  

Foto: Liberecký kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ