Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Pokračuje projekt úprav studáneckého lesa

| zdroj: město Pardubice0

DSC_0204
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Během zhruba tří měsíců zde v trase dvou vyšlapaných cest vybudují cesty mlatové. Z celkových nákladů 1,3 miliony korun by většinu měla pokrýt dotace z Programu rozvoje venkova.

„S podporou z téhož programu město před třemi lety vybudovalo ve studáneckém lese první mlatové cesty od Spojilské cesty směrem k sídlišti Dubina. Nyní pokračujeme v další části lesa, který je oblíbeným místem k relaxaci obyvatel sídliště Dubina, ale také jiných částí města. Les se během posledních let změnil v místo, které mohou lidé využívat prakticky za každého počasí,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jan Nadrchal.

Studánecký les, sousedící na jedné straně se Slovany a Dubinou a na druhé se Spojilem, má rozlohu 87,4 hektaru.  Do nedávna byl protkán sítí pouze vyšlapaných či vyježděných stezek, které byly za deště či v zimě špatně schůdné. „V takovém počasí si lidé hledají jinou cestu, což vede ke zvětšování vyšlapaných ploch a tím k poškozování kořenového systému. Proto mají stávající úpravy nejen rekreační význam, ale přispívají také k ozdravení lesa,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí magistrátu Miroslav Míča. „Dnes les křižuje zhruba 1100 metrů stezek krytých štěrkem a šotolinou a do 25.května přibydou další téměř dva kilometry 1,5 metru širokých cest,“ dodal Miroslav Míča.

Foto: ilustrační/ zdroj město Pardubice

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ