Pokračuje projekt úprav studáneckého lesa

| zdroj: město Pardubice0

Pokračuje projekt úprav studáneckého lesa

Během zhruba tří měsíců zde v trase dvou vyšlapaných cest vybudují cesty mlatové. Z celkových nákladů 1,3 miliony korun by většinu měla pokrýt dotace z Programu rozvoje venkova.

„S podporou z téhož programu město před třemi lety vybudovalo ve studáneckém lese první mlatové cesty od Spojilské cesty směrem k sídlišti Dubina. Nyní pokračujeme v další části lesa, který je oblíbeným místem k relaxaci obyvatel sídliště Dubina, ale také jiných částí města. Les se během posledních let změnil v místo, které mohou lidé využívat prakticky za každého počasí,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jan Nadrchal.

Studánecký les, sousedící na jedné straně se Slovany a Dubinou a na druhé se Spojilem, má rozlohu 87,4 hektaru.  Do nedávna byl protkán sítí pouze vyšlapaných či vyježděných stezek, které byly za deště či v zimě špatně schůdné. „V takovém počasí si lidé hledají jinou cestu, což vede ke zvětšování vyšlapaných ploch a tím k poškozování kořenového systému. Proto mají stávající úpravy nejen rekreační význam, ale přispívají také k ozdravení lesa,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí magistrátu Miroslav Míča. „Dnes les křižuje zhruba 1100 metrů stezek krytých štěrkem a šotolinou a do 25.května přibydou další téměř dva kilometry 1,5 metru širokých cest,“ dodal Miroslav Míča.

Foto: ilustrační/ zdroj město Pardubice