Plzeňský kraj hlásí úspěšné čerpání kotlíkových dotací

| zdroj: Plzeňský kraj0

Plzeňský kraj hlásí úspěšné čerpání kotlíkových dotací

„Na začátku se přijímání zpomalilo, protože systém byl přetížený, ale poté čerpání probíhalo průběžně a bez problémů. Již v poledne byly vyčerpány finance dané výzvy a otevřel se zásobník, aby mohli být uspokojení další žadatelé," shrnuje situaci radní pro oblast životního prostředí Radka Trylčová. Žádosti přijímá Plzeňský kraj výhradně elektronicky přes systém eDotace, který se pro žadatele otevřel v úterý 1. října 2019 v 8:00 hodin, v 12:15 hodin bylo ohlášeno vyčerpání alokované částky.

„Máme informace, že žadatelům o dotaci trvalo více času, než se podařilo žádost zaregistrovat. Tím důvodem byla skutečnost, že systém čelil velkému náporu žádostí, nicméně program pracoval kontinuálně a nakonec každý mohl žádost podat," vysvětluje vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Martin Plíhal a dodává, že požádat o kotlíkovou dotaci stále lze, žádosti v tuto chvíli směřují do zásobníku, kde je v současné době požadavek na 40 milionů korun.

Dle příslibu ministerstva životního prostředí by se pro Plzeňský kraj dodatečně mělo uvolnit ještě v průběhu zimy 90 milionů korun, takže by i žádosti v zásobníku měly být uspokojeny. „Celkově lze říci, že dotace na výměnu kotlů v Plzeňském kraji byly a jsou úspěšně čerpány," konstatuje Radka Trylčová.

ilustrační foto/pixabay