Pardubice se opět zapojí do akce Ukliďme Česko, občany vyzývají k výběru lokality

| zdroj: Pardubice0

Ukliďme_Česko_2019
zdroj: wikimedia.org

Stejně jako loni, i v tomto roce se pardubická radnice připojí do celorepublikové akce s názvem Ukliďme Česko. Letos proběhne magistrátem organizovaný úklid 6. dubna, přičemž o lokalitě rozhodnou občané.

„V loňském roce jsme uklízeli v lesíku U Trojice a nasbírali jsme dohromady 600 kilogramů odpadů. Kromě plastu, skla a papíru jsme posbírali také autosedačku, kancelářskou židli nebo postel. Mezi dobrovolníky, kteří se akce zúčastnili, byly také děti, které ochotně pomáhaly a nálada byla skvělá,” přiblížila loňskou akci náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová.

Pro letošní ročník chce dát radnice možnost občanům, aby navrhli přírodní lokalitu, kde by se mělo uklízet. Magistrát věří, že touto cestou se mu do úklidu podaří zapojit co nejvíce dobrovolníků. Své návrhy mohou občané posílat až do středy 28. února, a to pod speciální facebookový příspěvek nebo prostřednictvím elektronického dotazníku pro ty, kdo nemají Facebook.

„Také bychom rádi naší aktivitou motivovali Pardubáky k tomu, aby se připojili k už založené akci nebo aby klidně zorganizovali vlastní úklid,” dodala Klčová s tím, že občané, kteří se budou chtít zapojit jako dobrovolníci nebo organizátoři, naleznou veškerou podporu a informace na webových stránkách Ukliďme Česko. „Pokud navíc lidé svůj úklid zaregistrují ještě před 17. březnem, dostanou od platformy Ukliďme Česko pytle a rukavice, čímž jim odpadá další starost,” uzavřela náměstkyně.

V Pardubicích a blízkém okolí je v současné chvíli zaregistrováno 17 úklidových událostí, přičemž každoročně se úklidy ve městě (v rámci akce Ukliďme Česko) pohybují v řádu desítek. Pravidelně se zapojují i pardubické základní a mateřské školy.