Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Pardubice finančně podpoří jak provoz Ekocentra Paleta, tak Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka

| autor: Pardubice.eu0

Pardubice finančně podpoří jak provoz Ekocentra Paleta, tak Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka

Pardubice finančně podpoří jak provoz Ekocentra Paleta, tak Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. „Ekocentrum PALETA, z.s., založené v roce 1990, chceme podpořit částkou 300 tisíc korun. Patří k nejstarším a největším střediskům ekologické výchovy v České republice. V oblasti environmentálních výukových programů pro školy je také jedním z největších středisek v ČR, ročně se jich zúčastní na 20 000 dětí, z velké části právě z pardubických škol,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Výukové programy, z nichž zhruba polovina je připravována pro pardubické školy, zajišťuje deset stálých zaměstnanců ekocentra. Dotaci města Paleta využije zejména na pokrytí mzdových nákladů. Letošní novinkou v programu ekocentra je například čtyřdílný cyklus pro děti mateřských a základních škol, zaměřující se na udržitelné a odpovědné chování v domácnostech, ve škole, při zájmových činnostech a vlastně kdekoliv. O programy Palety je zájem mezi školami, ale také mezi rodiči. Například kapacita příměstského tábora, který ekocentrum Paleta pořádá o prázdninách, je již zcela vyprodána.

Město Pardubice podpoří také Provoz záchranné stanice a ekocentra Pasíčka, které zřizuje a provozuje Český svaz ochránců přírody. Součástí areálu je expozice handicapovaných zvířat a ekocentrum, v němž probíhají výukové programy pro děti a mládež od mateřských škol, až po školy střední. Pro město Pardubice záchranná stanice zajišťuje odchyt handicapovaných zvířat, kterým poskytuje ve svém zařízení následnou péči. V minulosti tak například do Pasíček putovali podchlazení netopýři, poraněné labutě, ale také sele, které majitelé „odložili“ do kontejneru a pod. Provoz záchytné stanice a ekocentra je financován převážně ze sponzorských darů, příspěvků drobných dárců, podpory z MŽP, úřadů práce a dalších subjektů, Pardubice jej letos, stejně jako v loňském roce, podpoří částkou 35.000 korun.

Foto: ilustrační/ redakce

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema