Ocenění pro VaK Zlín v soutěži Stavba roku 2018 Zlínského kraje

| autor: Sovak ČR0

Ocenění pro VaK Zlín v soutěži Stavba roku 2018 Zlínského kraje

Vodovody a kanalizace Zlín, a.s., získaly za realizaci projektu Rekonstrukce úpravny vody Tlumačov – eliminace pesticidů v pitné vodě hlavní cenu jako nejlepší stavba roku 2018 Zlínského kraje v kategorii Dopravní, inženýrské a ekologické stavby. Soutěž vyhlašuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, pod záštitou hejtmana Zlínského kraje. I v letošním, již XVII. ročníku soutěže Stavba roku 2018 Zlínského kraje, bylo hlavním cílem prezentovat a zviditelnit kvalitní projekty ve stavitelství, ocenit přínosné, či technologicky zajímavé projekty a přiblížit je širší laické i odborné veřejnosti.

Ocenění pro společnost stavba roku 2018 Zlínského kraje

Ve slavnostní atmosféře velkého sálu Domu kultury v Uherském Brodě, za přítomnosti více jak 400 hostů, v čele s nejvyššími představiteli Zlínského kraje, převzal ocenění předseda představenstva VaKu Zlín, Ing. Svatopluk Březík. „Je to pro nás skutečně bomba. Naše řešení rekonstrukce úpravny vody pro Zlín v Tlumačově získalo nedávno ocenění pro nejlepší vodohospodářskou stavbu v ČR nad 50 milionů Kč a nyní nejlepší stavba roku Zlínského kraje! Převzít takové ocenění z rukou nejvyšších funkcionářů Zlínského kraje je pro vodaře nádherné ocenění za 15 měsíců usilovné práce“, uvedl krátce po převzetí ceny.

Odborná komise ocenila zejména ojedinělou technologii, a to kombinaci ozonizace a filtrace přes aktivní uhlí. Tím se z vody eliminují cizorodé látky, zlepšuje se chuť, vzhled i vůně vody.  Voda z této úpravny zásobuje téměř 50 tisíc obyvatel města Zlína a dalších obcí na západ od Zlína. VaK Zlín současně od roku 2018 realizuje další tři obdobné projekty: rekonstrukce vlárského vodovodu, rekonstrukce čistíren odpadních vod v Luhačovicích a Kašavě. Všechny budou předány do užívání během letošního roku.